Współpraca reklamowaSkoda i TOPR zachęcają do odkrywania Tatr – zjawiskowe wideo!

Skoda i TOPR zachęcają do odkrywania Tatr – zjawiskowe wideo!

Już od 20 lat Skoda wspiera wymagającą pracę ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Z okazji tego okrągłego jubileuszu trwa kampania „Odkryj najtrudniejszy szlak z ratownikami TOPR”. Aby uhonorować wieloletnią współpracę, ratownicy wyruszyli na Orlą Perć wyposażeni w kamery nagrywające ich patrol w technice 360°. Tak powstał wyjątkowy klip wyświetlany w kinach w całej Polsce oraz w internecie.

Odkryj góry oczami ratowników

W ramach kampanii ratownicy TOPR zabierają widzów na patrol jednego z najtrudniejszych i najbardziej niebezpiecznych szlaków po polskiej stronie Tatr – Orlą Perć. Wyprawa rozpoczyna się od Schroniska Murowaniec na Hali Gąsienicowej. Ratownicy podążają stąd niebieskim szlakiem na przełęcz Zawrat, przez Zawratowy Żleb, zdobywając szczyt Zmarzłe Czuby. Zwieńczeniem patrolu jest widok na Zamarłą Turnię i powrót przez Kozią Przełęcz. Na nagraniu można podziwiać również panoramę z Doliną Pięciu Stawów. Specjalnie przygotowane wideo z wyprawy publikujemy poniżej. Można je obejrzeć na oficjalnym kanale Škoda Polska na YouTubie, a także na dedykowanej stronie internetowej marki: najtrudniejszyszlak.pl/patrol-ratownikow-topr.

Spot z wyprawy ratowników do 15 września 2023 r. jest prezentowany w kinach w całej Polsce. Oprócz standardowej emisji w dedykowanych lokalizacjach (Cinema City w Warszawie i we Wrocławiu) nagranie można obejrzeć w technologii Screen X, czyli na trzech połączonych ze sobą ekranach, dostarczających niezwykłych wrażeń przestrzennych.

Nowe technologie zapierają dech w piersiach

W ramach kampanii w sierpniowy długi weekend odbyły się dwa wyjątkowe wydarzenia: w Sopocie oraz Zakopanem. Chętni goście mogli tam odwiedzić stanowisko Skody i obejrzeć zapierające dech w piersiach nagranie z wyprawy przy pomocy okularów VR. Wykorzystanie tej technologii pozwoliło przyjrzeć się pracy ratowników jeszcze bliżej.

20-lecie współpracy z TOPR to dla naszej marki wyjątkowy moment – zależało nam więc na jego szczególnym uhonorowaniu w innowacyjny i niecodzienny sposób. Chcieliśmy pokazać Tatry z perspektywy, której większość osób nie miała możliwości doświadczyć. Aby umożliwić widzom wcielenie się w rolę TOPR-owców choć na chwilę, wykorzystaliśmy kamery z technologią 360° oraz gogle VR. Jesteśmy pewni, że w ten sposób więcej osób doceni niezwykle ciężką i niebezpieczną pracę ratowników, którzy codziennie dbają o bezpieczeństwo turystów. Dodatkową zaletą są oczywiście nagrania przepięknych widoków polskiej części Tatr – powiedziała Klaudyna Gorzan, Kierownik ds. PR marki Škoda.

Skoda i TOPR: długoletnia współpraca na rzecz bezpieczeństwa

Skoda już od 20 lat wspiera Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, wyposażając ratowników w samochody dysponujące najnowocześniejszymi systemami bezpieczeństwa. W czerwcu 2021 r. flotę aut TOPR zasiliły nowe egzemplarze w pełni elektrycznego SUV-a Enyaq. Elektryczny napęd pozwala wyeliminować lokalną emisję spalin oraz hałas, co stanowi istotną korzyść dla przyrody Tatrzańskiego Parku Narodowego. Dodatkowym atutem Enyaqa jest możliwość efektywnej rekuperacji, czyli odzyskiwania energii z hamowania, np. podczas zjeżdżania ze wzniesień.

To właśnie od zaangażowania członków Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zależy bezpieczeństwo turystów w Tatrach, z dala od cywilizacji. Ratownicy muszą zachować zimną krew nawet w najbardziej kryzysowych sytuacjach, a jednocześnie działać szybko i precyzyjnie. Nic więc dziwnego, że ich profesja według sondaży należy do najbardziej cenionych zawodów w Polsce. Poza centralą TOPR w Zakopanem ratownicy na stałe stacjonują oni m.in. w schroniskach górskich. W przypadku szeroko zakrojonej akcji ratowniczej przemieszczają się skuterami śnieżnymi, quadami i autami terenowymi, a czasem nawet na pokładzie śmigłowca. Regularnie unowocześniona flota samochodów „cywilnych” wspomaga ratowników TOPR w codziennej pracy i zapewnia im niezawodne narzędzia do wykonywania swoich obowiązków, do których należy sporządzanie komunikatów dotyczących zagrożenia lawinowego. Odpowiedzialność jest ogromna – informacje te pozwalają oszacować ryzyko wyjścia w wyższe partie gór i mogą nawet zadecydować o ludzkim życiu.

Więcej informacji na temat współpracy Skody i Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego można znaleźć pod adresem skoda-auto.pl/swiat-skody/topr.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji