Organizacja Euro NCAP oceniła poziom bezpieczeństwa pięciu nowych modeli. Sprawdź szczegółowe wyniki najnowszych testów zderzeniowych.

W ostatniej turze prób zderzeniowych Euro NCAP przetestowano pięć aut – BMW serii 2 Coupe, Lexusa NX, Renault Megane E-Tech Electric, Volkswagena Taigo oraz odświeżonego Volkswagena Polo, a w przypadku dwóch kolejnych przyjęto wyniki ich pokrewnych modeli. W efekcie Volkswagen ID.5 został oceniony tak samo jak ID.4 (5 gwiazdek), a Ford Tourneo Connect otrzymał identyczną punktację co Volkswagen Caddy (również 5 gwiazdek). Jednak nie wszystkie ze sprawdzonych nowości mogą pochwalić się maksymalną oceną. Szczegóły poniżej.

Spośród testowanej piątki najsłabiej wypadło BMW serii 2 Coupe – uzyskało 4 gwiazdki. Za ochronę dorosłych otrzymało ocenę 82%, za ochronę dzieci – 81%, a za ochronę pieszych – 67%. Standardowe wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa oceniono z kolei na 64%.

BMW serii 2 Coupe
BMW serii 2 Coupe

Lexus NX zdobył 83% za ochronę dorosłych, 87% za ochronę dzieci oraz 83% za ochronę pieszych. Wysoko oceniono wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa – na 91%. Końcowy wynik japońskiego SUV-a to 5 gwiazdek.

Lexus NX
Lexus NX

Na 5 gwiazdek zasłużyło także Renault Megane E-Tech Electric. W kategorii ochrony dorosłych uzyskało 85%, za ochronę dzieci – 88%, a za ochronę pieszych – 65%. Natomiast za standardowe wyposażenie w systemy bezpieczeństwa otrzymał 79%.

Renault Megane E-Tech Electric
Renault Megane E-Tech Electric

W kategorii ochrony dorosłych Volkswagen Taigo otrzymał 94%, natomiast ochronę dzieci oceniono na 84%. Za ochronę pieszych niemiecki crossover zdobył 71%, a za wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa – 70%. Po zsumowaniu wszystkich punktów Taigo uzyskało 5 gwiazdek.

VW Taigo
Volkswagen Taigo

Volkswagen Polo zdobył 94% za ochronę dorosłych, 80% za ochronę dzieci i 70% za ochronę pieszych. Standardowe wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa oceniono na 70%. W efekcie miejskie Poloe także może pochwalić się maksymalną notą 5 gwiazdek.

VW Polo
Volkswagen Polo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj