NowościAktualnościRynkowe nowości rozbite. Wyniki prób zderzeniowych Euro NCAP

Rynkowe nowości rozbite. Wyniki prób zderzeniowych Euro NCAP

Organizacja Euro NCAP oceniła poziom bezpieczeństwa pięciu nowych modeli. Sprawdź szczegółowe wyniki najnowszych testów zderzeniowych.

W ostatniej turze prób zderzeniowych Euro NCAP przetestowano pięć aut – BMW serii 2 Coupe, Lexusa NX, Renault Megane E-Tech Electric, Volkswagena Taigo oraz odświeżonego Volkswagena Polo, a w przypadku dwóch kolejnych przyjęto wyniki ich pokrewnych modeli. W efekcie Volkswagen ID.5 został oceniony tak samo jak ID.4 (5 gwiazdek), a Ford Tourneo Connect otrzymał identyczną punktację co Volkswagen Caddy (również 5 gwiazdek). Jednak nie wszystkie ze sprawdzonych nowości mogą pochwalić się maksymalną oceną. Szczegóły poniżej.

Spośród testowanej piątki najsłabiej wypadło BMW serii 2 Coupe – uzyskało 4 gwiazdki. Za ochronę dorosłych otrzymało ocenę 82%, za ochronę dzieci – 81%, a za ochronę pieszych – 67%. Standardowe wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa oceniono z kolei na 64%.

BMW serii 2 Coupe
BMW serii 2 Coupe

Lexus NX zdobył 83% za ochronę dorosłych, 87% za ochronę dzieci oraz 83% za ochronę pieszych. Wysoko oceniono wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa – na 91%. Końcowy wynik japońskiego SUV-a to 5 gwiazdek.

Lexus NX
Lexus NX

Na 5 gwiazdek zasłużyło także Renault Megane E-Tech Electric. W kategorii ochrony dorosłych uzyskało 85%, za ochronę dzieci – 88%, a za ochronę pieszych – 65%. Natomiast za standardowe wyposażenie w systemy bezpieczeństwa otrzymał 79%.

Renault Megane E-Tech Electric
Renault Megane E-Tech Electric

W kategorii ochrony dorosłych Volkswagen Taigo otrzymał 94%, natomiast ochronę dzieci oceniono na 84%. Za ochronę pieszych niemiecki crossover zdobył 71%, a za wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa – 70%. Po zsumowaniu wszystkich punktów Taigo uzyskało 5 gwiazdek.

VW Taigo
Volkswagen Taigo

Volkswagen Polo zdobył 94% za ochronę dorosłych, 80% za ochronę dzieci i 70% za ochronę pieszych. Standardowe wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa oceniono na 70%. W efekcie miejskie Poloe także może pochwalić się maksymalną notą 5 gwiazdek.

VW Polo
Volkswagen Polo
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji