NowościAktualnościNowy Volkswagen ID.5 – oficjalne zdjęcia i informacje

Nowy Volkswagen ID.5 – oficjalne zdjęcia i informacje

Producent z Wolfsburga pokazał dziś swojego pierwszego elektrycznego SUV-a coupe. Dowiedz się więcej o nowym Volkswagenie ID.5.

Rodzina elektrycznych modeli Volkswagena opartych na platformie MEB zyskała właśnie nowego członka. ID.5 korzysta z tych samych podzespołów co ID.4, ale jest od niego atrakcyjniej stylizowany. Jednak opadająca linia dachu nie jest jedynym wyróżnikiem tego modelu – otrzymał on również przeprojektowany przedni zderzak oraz zintegrowany z pokrywą bagażnika spojler.

Po prawej – nowy ID.5, po lewej – ID.4.

Pomimo sylwetki w stylu coupe Volkswagen ID.5 bardzo dobrze wypada pod względem przestronności wnętrza. Podróżujący na tylnej kanapie mają zaledwie o 12 mm mniej miejsca nad głowami w porównaniu z ID.4, natomiast z przodu kierowca i pasażer nie odczują żadnych różnic między tymi dwoma modelami. Bagażnik ID.5 oferuje 549 litrów pojemności.

Volkswagen ID.5 korzysta z najnowszego oprogramowania ID.Software 3.0, dzięki któremu m.in. może być ładowany z większą mocą, a także zyskał zaawansowany system obsługi głosowej, potrafiący się uczyć i zapewniający dostęp online do informacji zgromadzonych w chmurze. Ponadto za sprawą zdalnych aktualizacji ten elektryczny SUV może w przyszłości otrzymać także inne, nowe funkcje, które obecnie nie są dostępne.

Opisywany model zadebiutuje na rynku w przyszłym roku i będzie oferowany w trzech wersjach silnikowych, każda z akumulatorem o użytecznej pojemności 77 kWh. Najmocniejszy wariant GTX otrzyma dwa silniki elektryczne (po jednym przy każdej osi), natomiast dwie słabsze odmiany (z jednym „elektrykiem”) będą miały napęd na tylne koła. Niemiecki producent nie podał jeszcze dokładnych parametrów tych jednostek, wiemy jedynie, że bateria w ID.5 może być ładowana z mocą do 135 kW.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji