NowościAktualnościNowy Peugeot 5008 – kiedy premiera? Co o nim wiemy?

Nowy Peugeot 5008 – kiedy premiera? Co o nim wiemy?

W związku ze zbliżającą się premierą nowego Peugeota 5008 francuski producent zdradził nieco szczegółów na temat tego modelu. Przekonaj się, co już wiadomo o tym aucie.

Pierwsze wcielenie Peugeota 5008 zadebiutowało w 2009 roku i było minivanem. Jego pokazanemu w 2016 roku następcy bliżej było już do SUV-a i wszystko wskazuje na to, że w przypadku trzeciej generacji ten trend się utrzyma. Oto, czego do tej pory dowiedzieliśmy się na temat najnowszej odsłony Peugeota 5008, która ujrzy światło dzienne już w marcu.

W niedawnym komunikacie prasowym francuski producent skupił się na wnętrzu nowego modelu. Z opublikowanego nagrania, które jest dostępne pod tym adresem, wynika, że 5008 trzeciej generacji został wyposażony w nowy Peugeot Panoramic i-Cockpit. Podobnie jak w mniejszym 3008, na szczycie deski rozdzielczej zainstalowano panoramiczny, zakrzywiony wyświetlacz HD o przekątnej 21 cali, który pełni rolę zestawu wskaźników oraz ekranu systemu multimedialnego. Tak samo jak w poprzedniku, nowym 5008 będzie mogło podróżować do 7 osób, a Peugeot zachwala, że dostęp do foteli w trzecim rzędzie będzie łatwy.

Choć Francuzi nie pokazali jeszcze swojego najnowszego dzieła w całej okazałości, to można przypuszczać, że przynajmniej przednia część nadwozia będzie przypominać nowego 3008. Za to linia dachu zdecydowanie będzie poprowadzona wyżej, aby pomieścić dodatkowe siedzenia. Co zaś tyczy się gamy silnikowej, prawdopodobnie znajdziemy w niej 136-konną „miękką” hybrydę oraz 210-konnego „elektryka”.

Peugeot 3008
Nowy Peugeot 5008 będzie zapewne podobny do przedstawionego w ubiegłym roku 3008.

Na temat cen również można na razie tylko spekulować. Nie będzie jednak dużym zaskoczeniem, jeśli wersja Hybrid będzie startowała od 190-200 tysięcy zł, natomiast wariant elektryczny – od ok. 250 tysięcy zł. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym cennikiem dotychczasowej generacji:

Peugeot 5008 – opis wersji i cennik

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji