NowościAktualnościNowy Opel Combo-e Life – elektryczny kombivan z Russelsheim

Nowy Opel Combo-e Life – elektryczny kombivan z Russelsheim

Opel przedstawił nowe Combo-e Life. To już kolejne auto elektryczne w ofercie tej marki. Sprawdź szczegóły.

Najnowsza generacja Opla Combo jest blisko spokrewniona z Peugeotem Rifterem, Citroenem Berlingo i Toyotą ProAce City Verso. Aktualnie ten praktyczny kombivan jest oferowany wyłącznie z silnikami spalinowymi, ale już niedługo do sprzedaży trafi nowa wersja z napędem elektrycznym.

Opel Combo-e Life
Z zewnątrz ciężko rozpoznać, że mamy do czynienia z „elektrykiem”. Od wersji spalinowej Combo-e odróżnia się właściwie tylko znaczkiem na tylnej klapie.

Opel Combo-e Life otrzymał układ napędowy znany z innych „elektryków” tej marki. Oznacza to, że pod maską prezentowanego samochodu znajdziemy silnik elektryczny o mocy 136 KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 260 Nm. Zapewnia on w pełni akceptowalne osiągi (przyspieszenie 0-100 km/h w 11,2 s) oraz pozwala rozpędzić się do 130 km/h (ogranicznik).

Według zapowiedzi producenta elektryczny Opel Combo-e Life na jednym ładowaniu przejedzie do 280 km. Litowo-jonowy akumulator o pojemności 50 kWh został umieszczony pod podłogą auta, między osiami, dzięki czemu nie ogranicza miejsca w kabinie ani bagażniku.

Gdy zabraknie „elektronów”, ich ponowne uzupełnienie na szczęście nie potrwa zbyt długo – nowe Combo-e Life jest przystosowane do ładowania z mocą do 100 kW. Korzystając z szybkiej ładowarki, możemy „zatankować” baterię do 80% w zaledwie 30 minut. W zależności od rynku standardowe wyposażenie obejmuje wydajną 3-fazową ładowarkę pokładową o mocy 11 kW lub 1-fazową ładowarkę 7,4 kW.

Opel Combo-e Life

Co istotne, pod względem funkcjonalności elektryczne Combo-e Life niemal nie różni się od wersji spalinowych. Ten funkcjonalny kombivan występuje w wersji 5- lub 7-miejscowej oraz w dwóch długościach nadwozia (4,4 m lub 4,75 m). Krótszy wariant w konfiguracji 5-osobowej ma bagażnik o pojemności 597 litrów, a po złożeniu foteli 2. rzędu można go powiększyć do 2126 l. W wersji przedłużonej te wartości to odpowiednio 850 i 2693 l.

Opel Combo-e Life
Wnętrze jest prawie identyczne jak w Combo z silnikiem spalinowym.

Nowy Opel Combo-e Life pojawi się w salonach sprzedaży jesienią tego roku. Bliżej tego terminu powinniśmy poznać szczegółowy cennik.

Zobacz również:

Kolejny Opel na prąd. Przejedzie do 300 km na jednym ładowaniu

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji