ElektromobilnośćKolejny Opel na prąd. Przejedzie do 300 km na jednym ładowaniu

Kolejny Opel na prąd. Przejedzie do 300 km na jednym ładowaniu

Opel pracuje nad powiększeniem gamy elektrycznych samochodów. W przyszłym roku dołączy do niej Vivaro-e. To lekkie auto dostawcze będzie oferowane z dwoma rodzajami akumulatorów.

Trwa ofensywa elektryfikacyjna Opla. Od 2020 r. dostawcze Vivaro będzie oferowane także w wersji z napędem elektrycznym. Aby ułatwić klientom dopasowanie auta do własnych potrzeb opracowano wersje z akumulatorami o pojemności 50 i 75 kWh, które będą miały odpowiednio 200 i 300 km zasięgu.

Redakcja poleca: Samochody elektryczne i hybrydy plug-in. Rzeczywisty zasięg na jednym ładowaniu

Opel liczy, że bazujące na platformie EMP2 Vivaro‑e pokryje zapotrzebowanie działających na obszarze dużych miast firm transportowych i kurierskich. Przy niewielkich przebiegach dziennych napęd elektryczny sprawdza się idealnie. Zasięg jest wystarczający, by samochód przez cały dzień jeździł bez podłączania do stacji ładowania. Silnik elektryczny zapewnia także wysoki moment obrotowy, co zapewnia nie tylko wystarczającą dynamikę nawet przy jeździe z ładunkiem, ale także zwiększa komfort prowadzenia samochodu, ułatwiając chociażby włączanie się do ruchu.

Wprowadzenie Vivaro-e jest kolejnym etapem na drodze elektryfikacji wszystkich modeli Opla, która ma zakończyć się w 2024 r. Premierę kolejnego elektrycznego dostawczego modelu — Combo‑e — zaplanowano na 2021 r.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji