NowościAktualnościNowy kompaktowy SUV Skody – Elroq. Co już wiemy?

Nowy kompaktowy SUV Skody – Elroq. Co już wiemy?

Skoda opublikowała zapowiedź modelu Elroq, nowego kompaktowego SUV-a z napędem elektrycznym. Elroq będzie pierwszym seryjnym modelem marki zaprojektowanym w duchu nowego języka designu – Modern Solid.

Minimalistyczne wzornictwo nadwozia Elroqa ma łączyć wrażenie solidności z funkcjonalnością, a jednocześnie zapewniać poczucie bezpieczeństwa i siły. Światowa premiera Skody Elroq odbędzie się jesienią 2024 r. i wyznaczy początek nowej kampanii Skody w segmencie elektromobilności, w ramach której w nadchodzących latach na rynek trafi 6 modeli z napędem elektrycznym.

Oliver Stefani, szef działu designu Skody, wyjaśnia: „Design jest ważną częścią tożsamości Skody i jednym z głównych czynników naszego sukcesu. Ciągły rozwój kluczowych elementów wizualnych to zadanie zarówno wymagające, jak i ekscytujące. Z tego powodu mój zespół i ja jesteśmy podekscytowani, mogąc zaprezentować zapowiedź pierwszego modelu Skody, który powstał na bazie nowego języka projektowania Modern Solid, z jego solidną ogólną prezencją. Co więcej, jest to pierwszy samochód w naszym portfolio, który posiada napis Skoda na wyraziście wyprofilowanej masce”.

Nowy przód z napisem „Škoda” i tzw. Tech-Deck Face

Przód Skody Elroq wyróżniają dzielone przednie światła z nowoczesnymi reflektorami Matrix LED. Napis „Škoda” jest teraz wyraźnie widoczny na przedniej pokrywie, odzwierciedlając tożsamość korporacyjną marki. Innowacyjna osłona chłodnicy Tech-Deck Face to nowoczesna interpretacja tradycyjnego grilla, w bardziej spłaszczonym i poszerzonym wydaniu.

Innowacyjny design łączy się z inżynierią MEB

Elroq będzie trzecim modelem Skody opartym na modułowej platformie koncernu Volkswagen dla samochodów elektrycznych – MEB. Tym samym dołączy do elektrycznej rodziny Skody Enyaq i Enyaq Coupé. Od strony technicznej możemy spodziewać się aktualizacji, z których korzysta już nowy rok modelowy Enyaqa, w tym wydajniejszych silników.

Jednocześnie Elroq zapoczątkuje nową kampanię czeskiego producenta w segmencie elektromobilności, obejmującą wypuszczenie na rynek w nadchodzących latach 6 nowych modeli akumulatorowo-elektrycznych (łącznie lista obejmuje jeszcze miejskiego crossovera, kombi klasy średniej, odnowionego Enyaqa i Enyaqa Coupe oraz dużego SUV-a).

Pewne wyobrażenie na temat wyglądu Elroqa, poza oficjalnym zwiastunem (zdjęcie główne artykułu) daje wizualizacja modelu zaprezentowana w ub.r. Wiadomo, że wielkościowo będzie on odpowiadał spalinowemu Karoqowi i będzie mierzyć ok. 4,5 m długości.

Nowy kompaktowy SUV ma charakteryzować się przestronnym wnętrzem i niespotykaną praktycznością, zgodnie z typowymi cechami marki. Światowa premiera Skody Elroq jest zaplanowana na jesień tego roku. Zdjęcia zakamuflowanego przedprodukcyjnego egzemplarza modelu można obejrzeć na poniższym filmie:

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji