NowościAktualnościNowy Hyundai Tucson Plug-in Hybrid – co o nim wiemy?

Nowy Hyundai Tucson Plug-in Hybrid – co o nim wiemy?

Już niedługo na rynku zadebiutuje nowy Hyundai Tucson z napędem hybrydowym typu plug-in. Dowiedz się więcej na temat tego auta.

W ubiegłym miesiącu do sprzedaży trafiła czwarta odsłona Hyundaia Tucson. Obecnie gama tego modelu obejmuje silniki benzynowe i wysokoprężne (w tym także jednostki z układem mild hybrid 48V) oraz hybrydę. Wiosną 2021 r. do oferty dołączy kolejny wariant – hybryda plug-in.

„Napęd hybrydowy plug-in to nowy kamień milowy w gamie modelu Tucson. Dzięki hybrydzie 48V, klasycznej hybrydzie i hybrydzie plug-in, nowy Tucson oferuje najszerszą gamę zelektryfikowanych układów napędowych w swoim segmencie. Dowodzi to zaangażowania Hyundai w elektromobilność” – powiedział Andreas-Christoph Hofmann, Wiceprezes ds. Marketingu i Produktu Hyundai Motor Europe.

Hyundai Tucson Plug-in Hybrid – dane techniczne, moc, zasięg

Nowy Tucson w odmianie plug-in korzysta z benzynowej jednostki 1.6 T-GDI Smartstream, wspieranej przez silnik elektryczny. Łącznie ten układ dostarcza 265 KM i 350 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W przekazywaniu siły napędowej pośredniczy 6-biegowy automat, a moc standardowo trafia na wszystkie koła (napęd Hyundai HTRAC).

Energia potrzebna do zasilania „elektryka” jest magazynowa w litowo-polimerowym akumulatorze o pojemności 13,8 kWh. Według wstępnych szacunków, w trybie w pełni elektrycznym Hyundai Tucson Plug-in przejedzie ponad 50 km. Koreański SUV jest wyposażony w ładowarkę pokładową 7,2 kW, dzięki czemu po wyczerpaniu baterii może być „tankowany” zarówno na stacjach ładowania, jak i przy użyciu domowego gniazdka.

Hyundai Tucson Plug-in Hybrid

Nowy Hyundai Tucson Plug-in Hybrid – wyposażenie i cena

Podobnie jak w przypadku pozostałych wersji silnikowych, na liście wyposażenia Tucsona Plug-in znajdziemy m.in. najnowsze systemy bezpieczeństwa (w tym np. Asystent jazdy autostradowej HDA oraz Asystent zapobiegania kolizjom podczas parkowania PCA-R), jak również nowoczesne multimedia.

Dodatkowym wyróżnikiem odmiany plug-in jest system Active Air Flap, który odpowiada za sterowanie otwarciem wlotów powietrza w zależności od temperatury płynu chłodzącego, prędkości auta oraz innych czynników. Dzięki temu rozwiązaniu można zminimalizować opór powietrza, co przekłada się na obniżenie zużycia paliwa.

Hyundai nie ujawnił jeszcze cen nowego Tucsona Plug-In Hybrid. Więcej informacji powinniśmy poznać bliżej terminu rynkowego debiutu tego modelu.

Sprawdź szczegółowy cennik nowego Hyundaia Tucson:

Nowy Hyundai Tucson (2021) – opis wersji i cennik

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji