NowościAktualnościNowy Hyundai Bayon – pierwsze zdjęcia i informacje

Nowy Hyundai Bayon – pierwsze zdjęcia i informacje

Poznaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące nowego Hyundaia Bayon. Opisywany model będzie najmniejszym SUV-em w ofercie koreańskiej marki. Dowiedz się więcej na jego temat.

Pod koniec listopada ubiegłego roku Hyundai potwierdził, że pracuje nad nowym SUV-em, który będzie pozycjonowany poniżej Kony, oraz ujawnił jego „imię”. Nazwa Bayon nawiązuje do miasta Bayonne (Bajonna) leżącego w południowo-zachodniej Francji i ma podkreślać, że zapowiadany model powstał z myślą o europejskich klientach.

Teraz otrzymaliśmy pierwsze zdjęcia, które pozwalają nam przyjrzeć się niektórym detalom nadwozia nowego crossovera. Hyundai Bayon został zaprojektowany według filozofii designu Sensuous Sportiness. Zgodnie z tym samym językiem stylistycznym opracowano już m.in. trzecią odsłonę i20 oraz Tucsona.

W przednim zderzaku zastosowano sporych rozmiarów wlot powietrza, który rozciągająca się na całą szerokość auta. Kolejnym charakterystycznym elementem są wąskie, poziome światła do jazdy dziennej oraz oddzielone od nich reflektory, umieszczone na tej samej linii co grill. Takie rozwiązanie znamy już z Kony oraz Santa Fe.

Tył nowego Hyundaia prezentuje się nie mniej atrakcyjnie. Coraz popularniejsza wśród projektantów samochodów cienka czerwona listwa łączy światła stopu w kształcie grotu strzały. Ten zabieg stylistyczny pozwala także optycznie poszerzyć nadwozie.

W ciągu nadchodzących tygodni mamy poznać kolejne informacje na temat nowego Hyundaia Bayon. Rynkowy debiut tego modelu jest spodziewany w pierwszej połowie bieżącego roku.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji