NowościAktualnościHyundai Bayon – zapowiedź nowego crossovera z Korei

Hyundai Bayon – zapowiedź nowego crossovera z Korei

Nowy najmniejszy SUV w gamie Hyundaia będzie się nazywać Bayon. Sprawdź, co już wiemy o tym modelu.

Europejska gama SUV-ów Hyundaia obejmuje aktualnie 4 modele: Kona, Tucson i Santa Fe oraz wodorowe Nexo. Koreański producent najwyraźniej doszedł do wniosku, że przyda mu się jeszcze jedno uterenowione auto w ofercie, ponieważ właśnie zapowiedział Bayona. Nowy model ma być pozycjonowany poniżej Kony i od niej tańszy.

„Hyundai wypracował silną pozycję na europejskim rynku SUV-ów, zarówno pod względem gamy modeli, jak i sukcesów sprzedażowych. Nowy model z segmentu B uzupełni gamę naszych modeli SUV. Widzimy w tym doskonałą okazję do jeszcze lepszego zaspokojenia potrzeb europejskich Klientów, a także zwiększenia oferty w tym bardzo popularnym segmencie” – powiedział Andreas-Christoph Hofmann, Wiceprezes ds. Marketingu i Produktu Hyundai Motor Europe.

Nazwa Bayon wywodzi się od miasta Bayonne (Bajonna) leżącego w południowo-zachodniej Francji. Nowy model został opracowany z myślą o europejskich klientach i dlatego właśnie zdecydowano się na nazwę kojarzącą się z francuską miejscowością.

Więcej informacji na temat nowego Hyundaia Bayon mamy poznać już wkrótce. Rynkowy debiut tego modelu nastąpi w pierwszej połowie 2021 r.

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji