NowościAktualnościNiemal przejechał pieszych na pasach. Zobacz wideo

Niemal przejechał pieszych na pasach. Zobacz wideo

Policjanci zidentyfikowali mężczyznę, który na jednym z gostynińskich przejść dla pieszych omal nie doprowadził do potrącenia pieszych. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Niebezpieczną sytuację zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego w Gostyninie (województwo mazowieckie). Na nagraniu widać jak kierujący Citroenem jadąc ulicą Rynek, dojeżdżając do jednego z przejść dla pieszych niemal wjechał w trzy młode osoby znajdujące się na pasach.

Piesi zachowali spokój i zdążyli odskoczyć. Dzięki temu udało im się uniknąć potrącenia. Kierujący Citroenem w ostatnim momencie „odbił” swoim pojazdem na lewy pas. Niewzruszony całą sytuacją odjechał w kierunku ulicy 3-go Maja. Na szczęście nic nikomu się nie stało. Policjanci ustalili, że sprawcą zdarzenia był 22-letni mieszkaniec Raciąża.

Wobec takiej postawy i popełnionego wykroczenia spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci odstąpili od ukarania kierującego mandatem i skierowali wniosek o ukaranie do sądu, zatrzymując jednocześnie mężczyźnie prawo jazdy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Zobacz nagranie z monitoringu:

Zobacz również:

Więzienie za przejście przez ulicę?

 

Źródło: motofakty.pl

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji