NowościAktualnościKonkurent Google Maps walczy o kierowców. Proponuje nowe funkcje

Konkurent Google Maps walczy o kierowców. Proponuje nowe funkcje

Aktualizacje nawigacji Waze mogą sprawić, że przekona się do niej coraz więcej kierowców. Co nowego może przynieść najnowsza wersja aplikacji Waze?

Kierowcy na co dzień korzystają głównie z takich aplikacji nawigujących jak Google Maps, Mapy Apple czy Yanosik. Rynek proponuje jednak wiele alternatywnych nawigacji. Zalicza się do nich chociażby Waze. Jej użytkownicy z reguły chwalą atrakcyjną szatę graficzną aplikacji, stosunkowo prostą obsługę (to poniekąd „zasługa” mniejszej liczby funkcji niż np. w Google Maps) i odmienny, ale równie skuteczny algorytm wytyczania tras dojazdowych.

Waze jednak nie zwalnia tempa i nieustannie walczy o to, by przekonać do siebie kolejnych kierowców. Twórcy aplikacji w marcu 2024 roku ogłosili jej obszerną aktualizację, za pośrednictwem której w nawigacji pojawią się opcje niespotykane u jej głównych konkurentów. Jakich nowości mogą się spodziewać użytkownicy Waze?

Nawigacja Waze. To się pojawi w aplikacji

Według najnowszych doniesień, w Waze mogą pojawić się alerty dźwiękowe ostrzegające o zbliżaniu się do niebezpiecznego miejsca na trasie. Może to być chociażby trudny do pokonania zakręt lub zmiana nawierzchni drogi (np. na nieutwardzoną). Oprócz tego Waze ma informować o zbliżaniu się do punktu poboru opłat. Poza standardowym powiadomieniem, aplikacja najprawdopodobniej przy okazji zasugeruje kierowcy zmniejszenie prędkości celem uniknięcia niebezpiecznej sytuacji. Podobnie ma się zachowywać w przypadku zbliżania się do odcinka drogowego z innym ograniczeniem prędkości niż dotychczas. Powiadomienie pojawi się ok. 60 metrów przed wjechaniem w obszar, gdzie można jechać mniej.

O aktualność wygłaszanych przez aplikację Waze komunikatów można być spokojnym, gdyż ta nawigacja działa w dużej mierze w oparciu o dane zgłaszane bezpośrednio przez jej użytkowników. Podróżujący z Waze kierowcy na bieżąco dzielą się informacjami na temat utrudnień drogowych i ograniczeń prędkości, a nowe funkcjonalności pozwolą dotrzeć z nimi do większej liczby podróżnych.

Nowe funkcje Waze. Od kiedy?

Na razie nie wiadomo dokładnie, kiedy nowe funkcje trafią do wszystkich korzystających z Waze. Najprawdopodobniej cieszą się już z nich pierwsi użytkownicy, lecz nie ma w tym reguły, czy w pierwszej kolejności aktualizacja pojawia się na smartfonach opartych na iOS, czy Androidzie. Tak czy inaczej, warto profilaktycznie zaktualizować Waze i zobaczyć, czy zmiany są już dostępne.

Redakcja poleca:

Co się ostatnio zmieniło w aplikacji Waze?

Jak znaleźć stację benzynową na trasie w Google Maps?

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji