NowościAktualnościMercedes Citan z tytułem International Van of the Year 2022

Mercedes Citan z tytułem International Van of the Year 2022

Nowy Mercedes Citan otrzymał prestiżowy tytuł Samochodu Dostawczego Roku 2022. Dowiedz się więcej na ten temat.

Obecna, druga odsłona Mercedesa Citana ujrzała światło dzienne w sierpniu 2021 roku. Podobnie jak w przypadku poprzedniej generacji, samochód został zaprojektowany przy współpracy z Renault i dzieli podzespoły z najnowszym wcieleniem Kangoo. Paleta jednostek napędowych Citana obejmuje 2 silniki benzynowe i 3 wysokoprężne. Ceny auta w dostawczej wersji Furgon zaczynają się od 100 614 zł brutto, zaś za osobową odmianę Tourer trzeba zapłacić minimum 113 775 zł.

Nowy Mercedes Citan – opis wersji i cennik

Najmniejszy w rodzinie dostawczych Mercedesów został niedawno wyróżniony prestiżowym tytułem International Van of the Year 2022. Dziennikarze zasiadający w składzie jury konkursu docenili przede wszystkim ponadprzeciętną funkcjonalność niemieckiego kombivana i wysoki komfort jazdy. Tegoroczna nagroda Samochodu Dostawczego Roku trafiła ex aequo do Mercedesa Citana oraz bliźniaczego Renault Kangoo.

„Bardzo się cieszymy się, że nasz nowy Mercedes Citan otrzymał nagrodę International Van of the Year Award. Citan został całkowicie na nowo zaprojektowany przez profesjonalistów dla profesjonalistów i doskonale uzupełnia nasze dotychczasowe portfolio Mercedes-Benz Vans. Zarówno furgon, jak i Tourer oferuje naszym klientom szeroką gamę możliwych zastosowań i wysoki stopień funkcjonalności – w połączeniu z dużym komfortem jazdy i sprawdzonymi standardami bezpieczeństwa Mercedes-Benz. Jako prawdziwy Mercedes uzupełnia naszą rodzinę samochodów dostawczych” – powiedział Marcus Breitschwerdt, szef Mercedes-Benz Vans.

Nagroda International Van of the Year przyznawana jest począwszy od 1991 roku i w tym roku obchodzi swoje 30-lecie. O tym, jakie auto zdobędzie tytuł, decyduje komisja składająca się z 25 dziennikarzy będących przedstawicielami branżowych czasopism z krajów całej Europy.

Poznaj nasze wrażenia z pierwszych jazd nowym Citanem:

Nowy Mercedes Citan – nasz test

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

1 KOMENTARZ

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji