Na linii startu stanęły cztery Tesle w najmocniejszych wersjach Performance. Która z nich okaże się najszybsza? Pora to sprawdzić.

Tydzień temu szukaliśmy najszybszego Lamborghini, a dziś postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie, która Tesla jest najszybsza. Kiedyś opublikowaliśmy podobny artykuł, jednak od tego czasu na rynku pojawił się Model Y, stanowiący uzupełnienie „seksownej” gamy tego amerykańskiego producenta (oznaczenia aut Tesli układają się w słowo „sexy”).

NASZ SKLEP

Najnowszy gracz w tym gronie, czyli Tesla Model Y Performance, przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,5 s, a maksymalnie może rozpędzić się do 250 km/h. Osiągi tego crossovera minimalnie ustępują Tesli Model 3 w najmocniejszej wersji, która osiąga „setkę” w 3,4 s, a jej prędkość maksymalna wynosi 261 km/h.

Dwa większe modele Tesli grają w innej lidze, jeśli chodzi o przyspieszenie 0-100 km/h. Topowy Model X potrzebuje na to 2,8 s, a Model S – zaledwie 2,5 s. Prędkość maksymalna każdego z nich to odpowiednio 250 km/h i 261 km/h.

Tak prezentują się dane „na papierze”, a jak jest w rzeczywistości? Przekonajmy się:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj