Do pojedynku na 1/4 mili stanęły najmocniejsze wersje Tesli Model: S, 3 oraz X. Które auto wyszło z tego starcia zwycięsko? Przekonajmy się.

Obecnie nikogo już nie dziwi, że w wyścigu na 400 metrów „elektryki” zazwyczaj zostawiają samochody spalinowe w pokonanym polu. W sieci nie brakuje dowodów na to – widzieliśmy już m.in. jak Tesla Model 3 Performance pokonuje Audi RS4 i BMW M3. Jednak co w sytuacji, gdy przeciwko sobie staną trzy Tesle w najmocniejszych wersjach?

Brytyjczycy z kanału carwow postanowili to sprawdzić i do porównania wybrali topowe odmiany aut tego amerykańskiego producenta. Wszystkie trzy samochody są wyposażone w dwa silniki elektryczne (po jednym przy każdej osi) i napęd na cztery koła. Przyjrzyjmy się teraz bardziej szczegółowym danym.

Tesla Model S Performance to najmocniejsze auto w tym teście. Dostarcza aż 825 KM i 1300 Nm, ale waży 2241 kg. Nieco słabsza, ale wyraźnie cięższa jest Tesla Model X P100D. Dysponuje mocą 795 KM i momentem obrotowym wynoszącym 1140 Nm, za to jej masa własna sięga 2,5 tony (2487 kg). Najsłabsza w tym gronie jest Tesla Model 3 Performance, której elektryczne silniki generują łącznie „tylko” 490 KM i 660 Nm. Jest za to także najlżejsza – 1847 kg.

Tyle w teorii, a jak to wygląda w praktyce? Czy Model 3 okaże się czarnym koniem tego zestawienia? Pora się przekonać:

Polecamy także:

Tesla Model X P100D – nasz test

Zdjęcie otwierające: screen z serwisu Youtube

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here