NowościAktualnościJubileusz Mitsubishi – 200 000 SUV-ów PHEV w Europie!

Jubileusz Mitsubishi – 200 000 SUV-ów PHEV w Europie!

Po europejskich drogach porusza się już ponad 200 000 SUV-ów Mitsubishi z napędem hybrydowym typu plug-in. Dowiedz się więcej na ten temat.

Podczas gdy niektórzy producenci dopiero zaczynają swoją przygodę z hybrydami plug-in, Mitsubishi może się już pochwalić sporymi osiągnięciami w tej dziedzinie. Niedawno minęło 9 lat od światowej premiery Outlandera PHEV, który został po raz pierwszy pokazany na salonie samochodowym w Paryżu w 2012 roku. Debiut tego modelu na europejskim rynku nastąpił rok później.

Mitsubishi Outlander PHEV z miejsca stało się bestsellerem i nieprzerwanie aż do 2019 roku było najlepiej sprzedającym się samochodem hybrydowym typu plug-in w Europie. Ponadto w 2019 roku ten model zdobył także tytuł najczęściej kupowanej hybrydy plug-in na świecie.

W tym roku oferta marki wzbogaciła się o odświeżone Mitsubishi Eclipse Cross, które po liftingu jest dostępne wyłącznie w wersji PHEV. Dzięki temu japońskiemu producentowi udało się przekroczyć próg 200 000 sprzedanych SUV-ów plug-in w Europie. Z wewnętrznych danych Mitsubishi wynika, że do końca września 2021 r. Outlander PHEV znalazł 196 870 nabywców, a nowy Eclipse Cross „z wtyczką” sprzedał się w liczbie 5943 egzemplarzy.

„Outlander PHEV, a teraz Eclipse Cross PHEV sprawiły, że technologia PHEV firmy Mitsubishi Motors jest uznawana za jedną z najbardziej zaawansowanych i niezawodnych na rynku – co potwierdza długoterminowy sukces sprzedażowy. Sprzedaż ponad 200 000 egzemplarzy od momentu wprowadzenia na rynek europejski osiem lat temu jest dla marki ogromnym osiągnięciem, zwłaszcza że hybrydy typu plug-in dopiero teraz trafiły do głównego nurtu na rynku” – powiedział Frank Krol, prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Motors Europe.

Więcej na temat hybrydowych SUV-ów Mitsubishi:

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV – opis wersji i cennik

Mitsubishi Outlander PHEV – opis wersji i cennik

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji