NowościAktualnościHybrydowe Audi A3 Sportback – do 67 km zasięgu „na prądzie”

Hybrydowe Audi A3 Sportback – do 67 km zasięgu „na prądzie”

Audi uzupełnia gamę nowego A3 Sportback o wersję z napędem hybrydowym typu plug-in. Dowiedz się więcej o Audi A3 Sportback 40 TFSI e.

W marcu tego roku poznaliśmy czwartą odsłonę Audi A3. Początkowo niemiecki kompakt był dostępny z 3 silnikami do wyboru: benzynowym oraz 2 wysokoprężnymi. W sierpniu do oferty dołączyła 310-konna odmiana S3, a teraz został zaprezentowany hybrydowy wariant 40 TFSI e.

Audi A3 Sportback 40 TFSI e

Nowe Audi A3 Sportback 40 TFSI e – dane techniczne, moc, zużycie paliwa, czas ładowania

Pod maską tego hybrydowego modelu plug-in znajdziemy benzynową jednostkę 1.4 TFSI (150 KM), która współpracuje ze 110-konnym silnikiem elektrycznym. Łączna moc systemowa tego układu to 204 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 350 Nm. Napęd jest przekazywany na przednie koła za pośrednictwem 6-biegowej przekładni S tronic. Korzystając z pełni możliwości tego auta, przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmie 7,6 s, a rozpędzanie potrwa aż do maksymalnych 227 km/h.

Jednak w przypadku hybrydowego A3 osiągi są raczej drugorzędną kwestią, a najistotniejsza jest ekologia. Złożony z 96 ogniw akumulator trakcyjny ma 13,0 kWh pojemności. W pełni naładowana bateria pozwala przejechać do 67 km w trybie elektrycznym (cykl WLTP), prędkość maksymalna jest wówczas ograniczona do 140 km/h. W trybie hybrydowym średnie zużycie paliwa wynosi 1,4-1,5 l/100 km.

Audi A3 Sportback 40 TFSI e
Gniazdo ładowania znajdziemy w lewym przednim błotniku.

Nabywcy Audi A3 Sportback 40 TFSI e otrzymują w standardzie kabel do ładowania z domowego gniazdka 230V. Maksymalna moc z jaką bateria może być „tankowana” wynosi 2,9 kW. Naładowanie akumulatora od 0 do 100% zajmie nieco ponad 4 godziny.

Nowe Audi A3 Sportback 40 TFSI e – wyposażenie i cena

Wyposażenie standardowe obejmuje m.in.:

  • system infotainment trzeciej generacji MIB 3,
  • systemy wsparcia kierowcy Audi pre sense front,
  • diodowe reflektory przednie,
  • skórzaną kierownicę wielofunkcyjną,
  • 16-calowe felgi aluminiowe,
  • dwustrefową, automatyczną klimatyzację.

Audi A3 Sportback 40 TFSI e

Hybrydowe Audi A3 Sportback pojawi się w polskich salonach pod koniec tego roku. Bliżej tego terminu poznamy też cennik nowego modelu.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji