NowościFord prezentuje nowy fotel… Dla graczy!

Ford prezentuje nowy fotel… Dla graczy!

Na targach Gamescom w Kolonii Ford zaprezentował swój fotel i kokpit, przeznaczony dla miłośników e-sportu. Zestaw ten pozwoli nam poczuć się jak za kierownicą prawdziwego samochodu!

Rynek gier samochodowych rozwija się od lat, obecnie coraz bardziej popularne stają się różnego rodzaju zawody e-sportowe. Swoje wirtualne odpowiedniki mają chociażby wyścigi Formuły 1 (tu gracze rywalizują w oficjalnej grze F1 22), Rajdowe Mistrzostwa Świata (tu zasiadają za sterami gry WRC 10). Posiadacze konsol rywalizują w Gran Turismo na PlayStation, pozostali często korzystają z Assetto Corsa Competizione. Gier jest naprawdę sporo, ale do zwycięstwa niestety nie wystarczy pad lub klawiatura. Potrzebna jest dobra kierownica i miejsce, gdzie ją stabilnie umocować.

I tu pojawia się idea specjalnych kokpitów i foteli. Ford wraz z Next Level Racing przygotował dwa produkty: kokpit GTElite Ford GT Edition oraz fotel ES1 Seat Ford GT Edition. Oba te produkty sprzedawane będą osobno.

Kokpit GTElite Ford GT Edition

Anodowana na niebiesko rama kokpitu z laserowo grawerowanym logo Forda, pozwala na dobranie pozycji gwarantującej wrażenia zbliżone do tych, jakie daje jazda samochodem. Kokpit GTElite Ford GT Edition jest kompatybilny ze wszystkimi najważniejszymi produktami elektronicznymi obsługującymi kierownice, pedały i drążki przekładni. W przypadku takich rozwiązań najważniejsza jest duża sztywność konstrukcji, dzięki czemu komfort wirtualnej rywalizacji będzie największy.

Odpowiednie wysięgniki umożliwiają także montaż opcjonalnych elementów jak drążków zmiany biegów czy hamulców ręcznych.

Dodatkowe elementy pozwolą także na montaż kilku monitorów, w tym jednego nad głową, pokazującego najważniejsze dane z toru.

Fotel ES1 Seat Ford GT Edition

Fotel wyposażono w niebieskie pasy bezpieczeństwa sygnowane marką Team Fordzilla, antypoślizgową matę podłogową z emblematami Forda GT i Team Fordzilla. Logo Forda GT wytłoczono na zagłówku, a sam fotel zaprojektowano z uwzględnieniem zasad ergonomii, specjalnie pod kątem komputerowych symulatorów wyścigów. Został zaprojektowany tak, aby wygodnie korzystali z niego użytkownicy o obwodzie w pasie do 107 cm i aby wytrzymywał obciążenie do 250 kg.

Fotel ES1 Seat Ford GT Edition
Jeżeli nie korzystamy z siłowników niebieskie pasy może na niewiele się przydadzą, ale wyglądają rewelacyjnie.

Team Fordzilla na Gamescom, darmowy samochód do Grid Legends

Podczas tegorocznej imprezy Gamescom przypada trzecia rocznica powstania pierwszej w historii Forda drużyny e-sportowej. W ciągu tych trzech lat członkowie zespołu Team Fordzilla nie tylko rywalizowali na najwyższym poziomie na scenie wirtualnych wyścigów, ale także uczestniczyli w działaniach Forda, między innymi w programie Driving Skills for Life, mającym na celu promowanie bezpiecznych nawyków jazdy wśród młodych kierowców.

Team Fordzilla P1
Team Fordzilla P1 – czyli makieta wirtualnego bolidu Forda dostępnego w grze Grid Legends.

Badania zespołu Fordzilla nad synergią świata cyfrowego i rzeczywistego były również inspiracją projektu Team Fordzilla P1 – wirtualnego samochodu wyścigowego skonstruowanego we współpracy projektantów Forda i społeczności graczy. Makietę tego pojazdu prezentowano na targach w Kolonii i każdy mógł zasiąść za jego wirtualną kierownicą. Jego cyfrowa wersja jest także dostępna jako darmowy dodatek do gry Grid Legends.

Gamescom_Ford_Bronco
Ozdobą stoiska Fordzilli na Gamesom 2022 był oczywiście nowy Ford Bronco.
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

1 KOMENTARZ

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji