Współpraca reklamowaFiat Ducato i Doblo, czyli wybory profesjonalistów

Fiat Ducato i Doblo, czyli wybory profesjonalistów

Firmy, przedsiębiorcy, instytucje i służby nie wybierają aut w sposób przypadkowy. Procedura zakupowa nierzadko obejmuje przetarg, a pod uwagę brana jest masa czynników, mających umożliwić zakup optymalnego pojazdu.

Samochód, który będzie w stanie sprostać potrzebom firmy to wypadkowa wielu czynników – w tym kosztów zakupu i eksploatacji, dostępności sieci serwisowej czy walorów użytkowych danego pojazdu.

Profesjonaliści bardzo często wybierają samochody marki Fiat Professional. Przykładów jest wiele. GLS, jedna z największych firm kurierskich we Włoszech, wybrała E-Ducato do tzw. dostaw „ostatniej mili” w Mediolanie. Firma przetestowała w mieście nowego E-Ducato, aby uzyskać jak najlepsze osiągi przy zerowej emisji w zakresie zrównoważonej logistyki miejskiej.

Fiat Ducato w DHLTakże we Włoszech, w 2014 r. Fiat Professional podpisał porozumienie na dostawę 820 sztuk Ducato dla DHL Express Italy. Było to wydarzenie bezprecedensowe, bo po raz pierwszy Grupa DHL we Włoszech dokonała tak ogromnej inwestycji w park samochodowy bezpośrednio u producenta samochodów.

Fiat Doblo - PKPDostawcze Fiaty są chętnie wybierane także przez profesjonalistów z Polski. Dzięki konkurencyjnej ofercie na samochody oraz dużemu zaangażowaniu firmy finansującej kontrakt, Hitachi Capital Polska Sp. z o.o., Fiat wygrał przetarg na dostawy samochodów dla PKP. Transakcja dotyczyła 78 egzemplarzy Doblo, które trafiły w ręce pracowników Polskich Kolei Państwowych użytkujących je na terenie całego kraju.

Fiat Ducato - esoleoW Polsce nie brakuje także firm oraz instytucji użytkujących Ducato. 70 samochodów nabyła spółka Plus Flota – operator flotowy Grupy Polsat. Furgony trafiły do spółki Alledo, jednej z najbardziej doświadczonych i profesjonalnych firm w zakresie instalacji fotowoltaiki w Polsce, która pod marką Esoleo montuje panele słoneczne u klientów biznesowych i indywidualnych. I właśnie taki branding wykonano na wszystkich samochodach dostawczych Ducato, które będą służyły ekipom instalacyjnym i gwarancyjnym Esoleo do celów montażowo-serwisowych. Wybór padł na Ducato Maxi Furgon L4H2 o DMC 3,5 t, rozstawie osi 4035 mm oraz zabudową wykonaną przez firmę Modesto.

Fiat Ducato - karetkiFiaty Ducato są również cenione przez służbę zdrowia. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SPZOZ w Warszawie zakupiła w 2020 r. 16 Fiatów z przeznaczeniem na ambulanse do ratowania zagrożenia życia mieszkańców stolicy. Zabudowę Ducato do poziomu najbardziej zaawansowanych ambulansów typu C wykonuje firma AMZ-Kutno S.A., mająca przeszło 20-letnie doświadczenie. Pojazdy wkrótce po odebraniu przeszły poważny chrzest bojowy – ambulanse wsparły walkę stołecznych ratowników medycznych z pandemią.

Fiat Ducato - ambulansZabudowy AMZ-Kutno mają także 34 Fiaty Ducato, które trafiły do pogotowia w Łodzi. W chwili podpisywania kontraktu był to największy do tej pory jednorazowy zakup tego typu pojazdów w Polsce.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji