NowościAktualnościElektryczne samochody dostawcze od grupy PSA już w przyszłym roku

Elektryczne samochody dostawcze od grupy PSA już w przyszłym roku

Grupa PSA zapowiedziała, że w 2020 r. do sprzedaży trafią w pełni elektryczne Peugeot Expert, Citroen Jumpy i Opel Vivaro. To nie koniec „elektryzujących” nowości tego producenta.

Xavier Peugeot, dyrektor działu pojazdów użytkowych grupy PSA (wcześniej był szefem planowania produktu marki Citroen), zapowiedział że koncern stawia teraz na elektryfikację aut dostawczych. Do 2021 r. każdy model z gamy aut dostawczych PSA ma być oferowany w wersji z napędem elektrycznym. Oznacza to, że oprócz Experta, Jumpy i Vivaro możemy się spodziewać Peugeota Partnera, Citroena Berlingo i Opla Combo Life „na prąd”. Nie do końca wiadomo, czy te plany obejmą również większe auta dostawcze: Peugeota Boxera, Citroena Jumpera i Opla Movano. Boxer i Jumper powstały jeszcze we współpracy z Fiatem, a Movano jest „bliźniakiem” Renault Master.

W komunikacie prasowym podkreślono, że grupa PSA jest liderem wśród producentów samochodów dostawczych w Europie, a w pierwszym kwartale bieżącego roku jej udział w tym rynku wynosił 24,7%. Zdaniem Peugeota, pojawienie się w ofercie elektrycznych „dostawczaków” pozwoli koncernowi dodatkowo umocnić obecną pozycję.

Elektryczne wersje Experta, Jumpy i Vivaro będą powstawać w fabryce w Hordain w północnej Francji, a zespoły napędowe dostarczą zakłady w Trémery na wschodzie kraju. Producent przewiduje dwa warianty nowych modeli, różniące się wielkością akumulatorów i zasięgiem:

  • wersja z baterią o pojemności 50 kWh i zasięgiem wynoszącym 200 km
  • wersja z baterią o pojemności 75 kWh i zasięgiem wynoszącym 300 km
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji