NowościAktualnościDuże akcje serwisowe. Te auta muszą odwiedzić ASO

Duże akcje serwisowe. Te auta muszą odwiedzić ASO

UOKiK poinformował o kolejnych akcjach przywoławczych. Jaguar, Land Rover i Mitsubishi wzywają auta do serwisów. Sprawdź szczegóły.

Na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów pojawiły się nowe powiadomienia o kampaniach naprawczych. Wśród producentów, którzy w ciągu ostatniego miesiąca ogłosili akcje serwisowe, znaleźli się Jaguar, Land Rover i Mitsubishi. Poniżej zamieszczamy szczegółową listę.

Jaguar XE, Jaguar XF, Jaguar E-Pace oraz Jaguar F-Pace

W Polsce kampania serwisowa dotyczy łącznie 56 samochodów z roku modelowego 2021, wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii. Przewód powrotnego wtryskiwacza mógł być nieprawidłowo wyprodukowany, w konsekwencji czego może dojść do nieszczelności przewodu i wycieku paliwa w komorze silnika. W takim przypadku kierowca może poczuć silny zapach oleju napędowego lub zaobserwować plamy paliwa w miejscu zaparkowania pojazdu. Paliwo może wyciekać na nawierzchnię drogi, co może stwarzać zagrożenie poślizgiem dla innych uczestników ruchu drogowego. Właściciele wszystkich aut sprzedanych na polskim rynku zostali poinformowani o ogłoszonej akcji przywoławczej i konieczności skontaktowania się z ASO w celu sprawdzenia kodu produkcji przewodu paliwa i w razie konieczności wymiany tego elementu.

Land Rover Discovery Sport, Range Rover Evoque oraz Range Rover Velar

Akcją naprawczą objęto łącznie 149 aut z roku modelowego 2021 i 2022, wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii. Przewód powrotnego wtryskiwacza mógł być nieprawidłowo wyprodukowany, w konsekwencji czego może dojść do nieszczelności przewodu i wycieku paliwa w komorze silnika. W takim przypadku kierowca może poczuć silny zapach oleju napędowego lub zaobserwować plamy paliwa w miejscu zaparkowania pojazdu. Paliwo może wyciekać na nawierzchnię drogi, co może stwarzać zagrożenie poślizgiem dla innych uczestników ruchu drogowego. Właściciele wszystkich samochodów sprzedanych na naszym rynku zostali poinformowani o ogłoszonej kampanii serwisowej i konieczności skontaktowania się z ASO w celu sprawdzenia kodu produkcji przewodu paliwa i w razie konieczności wymiany tego elementu.

Mitsubishi Eclipse Cross

Akcja przywoławcza dotyczy 3371 egzemplarzy z roku modelowego 2018-2020. Może w nich dojść do wypięcia się zatrzasków listwy nadkola w trakcie jazdy z dużą prędkością. Może to skutkować odpadnięciem listwy. Naprawa będzie polegać na montażu dodatkowego wspornika listwy nadkola przedniego prawego.

Zobacz również:

Akcje serwisowe – jak z nich skorzystać?

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji