NowościAktualnościKoniec z rozkopami. Nowa wylotówka szybciej niż sądzimy

Koniec z rozkopami. Nowa wylotówka szybciej niż sądzimy

Kierowcy od lat stoją na rozkopanej wylotówce jednego z dużych miast. Znamy już termin oddania gotowej trasy. Kiedy wreszcie skończą się korki?

Droga między Warszawą a Krakowem z roku na rok jest coraz lepsza, ale nadal jej sporo brakuje do ideału. Kierowcy mają już dogodne połączenie drogą ekspresową S7 od Warszawy aż do Miechowa (już w woj. małopolskim) oraz fragment „S7-ki” omijający Słomniki. Podróż ze stolicy do Krakowa wciąż jednak wiąże się z przejechaniem odcinka drogą krajową nr 7, która za miejscowością Węgrzce prowadzi do miasta w okolicy Górki Narodowej. Na terenie Krakowa jest to Aleja 29 listopada i na dobrą sprawę jest ona wylotówką w stronę Warszawy.

Niestety, w ostatnich latach ta droga zdołała napsuć sporo krwi kierowcom. Od trzech lat trwa bowiem jej przebudowa. Według założeń, miała ona objąć 15 skrzyżowań na odcinku o długości ok. 2,6 km. Remont miał wiązać się też z wytyczeniem nowych dróg dla pieszych i rowerów oraz buspasów, a także zasadzeniem w okolicy wielu drzew i krzewów. Kilka dni temu internet obiegła informacja o rychłym końcu remontu tej wylotówki, co kierowcy przyjęli z ogromną ulgą – przejechanie tego krótkiego odcinka zajmowało nawet pół godziny lub dłużej. Najnowsze komunikaty sugerują jednak, że na otwarcie zmodernizowanej wylotówki trzeba będzie jeszcze poczekać. Jak długo?

Wylotówka z Krakowa do Warszawy. Kiedy koniec remontu?

Na szczęście cierpliwość kierowców nie zostanie wystawiona na próbę. Oddanie do użytku odnowionej wylotówki ma nastąpić między Bożym Narodzeniem 2023 a Nowym Rokiem, a więc jest to kwestia kilku dni. To dobra wiadomość zwłaszcza w dobie zbliżających się ferii i spodziewanego zwiększenia ruchu na trasie Warszawa-Kraków-Zakopane. Niektórzy kierowcy jadący ze stolicy nadal bowiem preferują przejechać przez Kraków niż nadrabiać kilometrów na wciąż nie ukończonej obwodnicy miasta. Przebudowana al. 29 Listopada powinna istotnie skrócić czas podróży do Krakowa i dalej w Tatry.

Kraków. Otwarcie Trasy Wolbromskiej

Jakby na zrekompensowanie opóźnienia w oddaniu wylotówki do Warszawy, Zarząd Dróg Miejskich w Krakowie poinformował o otwarciu innej ważnej inwestycji w mieście. Mowa o Trasie Wolbromskiej, która ma odciążyć obecnie funkcjonujące drogi w północnej części Krakowa i w sąsiadującej gminie Zielonki. Jej otwarcie nastąpiło jeszcze przed Świętami – dokładnie 22 grudnia 2023 roku, czyli dzisiaj. W późniejszej perspektywie Trasa Wolbromska połączy się z budowaną przez GDDKiA północną obwodnicą Krakowa.

Redakcja poleca:

Kiedy będzie gotowa droga ekspresowa Kraków-Warszawa?

Zakopiankę czekają zmiany. Jakie?

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji