NowościAktualnościDacia Duster Pickup już w salonach. Nie jest tania!

Dacia Duster Pickup już w salonach. Nie jest tania!

Dacia Duster w wersji pickup została oficjalnie wprowadzona do oferty rumuńskiego producenta. Dowiedz się więcej na temat tego auta.

Duster Pickup jest dziełem rumuńskiej firmy Romturingia i po raz pierwszy został zaprezentowany 2 lata temu podczas targów IAA w Hanowerze. Kompleksowo wykonana przeróbka musiała zrobić wrażenie nawet na kierownictwu Dacii, ponieważ od niedawna nową wersję nadwoziową można oficjalnie zamówić w salonach marki. Niestety – tylko w Rumunii.

Dacia Duster Pickup jest dostępna wyłącznie w nieźle wyposażonej wersji Comfort (m.in. 16-calowe alufelgi i manualna klimatyzacja) ze 115-konną jednostką 1.5 Blue dCi, ręczną skrzynią biegów i napędem 4WD. Samochód w takiej konfiguracji na rodzimym rynku został wyceniony na 22 546 euro, czyli ok. 103 000 zł. Dla porównania, w Polsce „zwykły” Duster z takim wyposażeniem i silnikiem kosztuje 74 900 zł.

Dacia Duster Pickup

Użytkowa odmiana Dustera zapewnia całkiem przyzwoite możliwości transportowe. Długość skrzyni ładunkowej wynosi 165 cm, a szerokość między nadkolami – 97 cm. Pojemność „paki” do wysokości burt to 1000 litrów. Jedynym poważnym ograniczeniem jest tutaj ładowność – 500 kg.

Dacia Duster Pickup

Póki co nie wiadomo jeszcze, czy Dacia planuje wprowadzić Dustera Pickup na inne europejskie rynki. Ciekawe, jak ten model sprzedawałby się w Polsce?

Zobacz również szczegółowy cennik Dacii Duster:

Dacia Duster (2020) – opis wersji i cennik

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

1 KOMENTARZ

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji