Na targach IAA w Hanowerze zaprezentowana została unikalna wersja nadwoziowa Dacii Duster. Została przygotowana przez rumuńską firmę Romturingia.

Zaprezentowana pod koniec 2017 r. Dacia Duster drugiej generacji jest dostępna tylko w jednej wersji nadwoziowej – jako 5-drzwiowy SUV. Pole manewru klientów ogranicza się do wyboru silnika i ewentualnego dopłacenia za napęd na cztery koła. W 2012 r. Dacia zawiesiła natomiast produkcję pickupa bazującego na Loganie.

Rynek nie znosi próżni, co udowodniła firma Romturingia. Rumuńskie przedsiębiorstwo stworzyło nową wersję nadwoziową Dustera, która jednocześnie wypełnia lukę po niedostępnej już Dacii Pickup.

Karoseria Dustera została przebudowana tuż za środkowym słupkiem dachu. Miejsce kanapy zajęła wyłożona odpornym na uszkodzenia materiałem skrzynia ładunkowa. Całość została precyzyjnie i estetycznie wykończona. Takiego modelu w ofercie nie powstydziłaby się nawet Dacia.

Źródłem mocy jest 110-konny diesel 1.5 dCi, a napęd trafia na wszystkie koła – w razie potrzeby trafia także na tylną oś poprzez sprzęgło wielopłytkowe, które przy niewielkich prędkościach można zblokować przełącznikiem w kabinie.

Mimo że prezentowany w Hanowerze Duster był prototypem, jego wprowadzenie do oferty wydaje się być kwestią czasu. Romturingia dokonywała już konwersji nadwoziowych poprzedniej odsłony rumuńskiego SUV-a, budując na jego bazie nawet pickupa z tzw. podwójną kabiną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here