NowościAktualnościCitroen e-C4 teraz z większym zasięgiem

Citroen e-C4 teraz z większym zasięgiem

Nowy Citroen e-C4 pokona teraz większy dystans na jednym ładowaniu. Sprawdź, o ile wzrósł zasięg kompaktowego „elektryka”.

Model e-C4 to w pełni elektryczna wersja kompaktowego Citroena, który został zaprezentowany w czerwcu 2020 roku. Auto przyciąga uwagę awangardową stylistyką i przypominającym crossovera nadwoziem w stylu coupe. Pod jego maską znajdziemy jednostkę napędową o mocy 136 KM połączoną z 1-biegową przekładnią redukcyjną i akumulatorem o pojemności 50 kWh. Samochód bazuje na platformie e-CMP, z której korzystają także inne modele z napędem elektrycznym, m.in. Opel Corsa-e i Mokka-e czy Peugeot e-208 i e-2008.

Citroen e-C4 (2021)

Dzięki niedawno wprowadzonym zmianom, nowe egzemplarze Citroena e-C4 mogą przejechać więcej na jednym ładowaniu. Zasięg w cyklu WLTP wzrósł z 350 do 357 km. Według deklaracji producenta w codziennej eksploatacji (zależnie od warunków jazdy) realny zasięg może zwiększyć się nawet o blisko 30 km. Tak duży przyrost stał się możliwy za sprawą kilku modyfikacji. Jedną z nich było zainstalowanie czujnika wilgotności wraz ze zmianą ustawienia parametrów działania pompy ciepła. Zapewniło to sprawniejsze kontrolowanie ogrzewania i klimatyzacji oraz mniejszy pobór energii z akumulatora. Ponadto zastosowano nowe przełożenie w przekładni redukcyjnej, co również przekłada się na zwiększenie zasięgu.

Przeprowadzona przez Citroena modernizacja e-C4 ma szansę dodatkowo zwiększyć jego atrakcyjność w oczach klientów. Warto przy okazji wspomnieć, że już dziś ten model coraz lepiej radzi sobie na europejskich rynkach – w październiku wersja elektryczna miała aż 32,5% udziału w ogólnej sprzedaży modelu C4. W Polsce ceny Citroena e-C4 startują od 142 400 zł.

Sprawdź polskie ceny elektrycznego Citroena e-C4:

Citroen e-C4 – opis wersji i cennik

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji