NowościAktualnościBMW iX3 (2020): oficjalne informacje

BMW iX3 (2020): oficjalne informacje

BMW iX3 jest pierwszym elektrycznym SUV-em bawarskiej marki. Znamy już jego dane techniczne i zasięg. Dowiedz się więcej na ten temat.

Nowe BMW iX3 teoretycznie jest „tylko” elektryczną wersją oferowanego już od dwóch lat X3. Jednak dla niemieckiego producenta stanowi ważny przełom. To pierwszy model tej marki, który będzie dostępny zarówno z tradycyjnym napędem spalinowym (X3), jak i elektrycznym (iX3). Rynkowy debiut opisywanego dzisiaj SUV-a nastąpi już w przyszłym roku, dlatego niemiecki producent ujawnił właśnie więcej szczegółów na jego temat.

BMW iX3 (2020) – dane techniczne, moc, zasięg

Silnik elektryczny zastosowany w nowym BMW wytwarza 286 KM i 400 Nm. Dokładnie taką samą moc 25 lat temu rozwijało ówczesne M3 (E36), wyposażone w 3-litrowy wolnossący silnik benzynowy (maksymalny moment obrotowy wynosił 320 Nm). Raczej nie będzie zaskoczeniem, jeśli iX3 okaże się od niego szybsze (M3 osiągało 100 km/h w ciągu 6,0 s).

BMW wyposażyło swojego pierwszego elektrycznego SUV-a w akumulatory najnowszej generacji, o łącznej pojemności 74 kWh (netto). W połączeniu z niskim jak na auto tej wielkości zużyciem energii (poniżej 20 kWh/100 km), realny zasięg iX3 na pełnym ładowaniu może wynieść do 440 km (WLTP).

BMW iX3 (2020)

BMW iX3 w częściowym kamuflażu podczas testów w warunkach zimowych.

Na koniec należy podkreślić, że bawarski producent nie zapomina również o przyjemności z jazdy. Kompaktowy zespół napędowy (silnik i skrzynia w jednej obudowie) jest umieszczony przy tylnej osi, a cała moc trafia wyłącznie na tylne koła.

Zobacz również: BMW i4 – oficjalne informacje, dane techniczne

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji