Marka Nr 1 2020 – wynikiAutoryzowane serwisy europejskich marek 2020

Autoryzowane serwisy europejskich marek 2020

Tym razem przedstawiamy rezultaty naszego badania w odniesieniu do europejskich marek samochodowych, czyli bez japońskich producentów. Oto wyniki.

Korzystanie z usług autoryzowanych placówek producentów wpisuje się w kanwę użytkowania fabrycznie nowego samochodu – czy to kupionego za gotówkę, czy też wynajmowanego w krótszym lub dłuższym terminie. Na ASO mogą też liczyć właściciele używanych samochodów o nietypowej, przeważnie skomplikowanej konstrukcji. Renomowane placówki posiadają bowiem odpowiedni sprzęt pozwalający zdiagnozować i wyeliminować usterki, z którymi nie poradziłby sobie każdy warsztat. Dlatego też jakość usług wykonywanych w ASO, ich ceny oraz podejście do klienta jest jednym z kluczowych kryteriów przy wyborze marki wymarzonego samochodu.

Kategoria „Serwisy ASO” od lat zajmuje stałe miejsce w przeprowadzanych przez nas rankingach satysfakcji polskich kierowców. Wcześniej sporządzaliśmy je jako badanie Wybór Kierowców, obecnie program przemianowaliśmy na Markę Nr 1. Niedawno opublikowaliśmy już pierwszą część rankingu najlepszych autoryzowanych stacji obsługi, uwzględniającego producentów motoryzacyjnych z całego świata. W drugiej części skupimy się na firmach pochodzących z Europy. Udało się zebrać aż 18. Które europejskie marki mają zatem najrzetelniejsze serwisy obsługi, cechujące się wysoką kompetencją pracowników, rozsądnie sporządzonym cennikiem i dobrym kontaktem z klientem?

Podziel się swoją opinią na temat produktu,
oddając głos w programie Marka Nr 1!

Najlepsze serwisy autoryzowane europejskich marek w badaniu Marka Nr 1

Analiza europejskich producentach dała zaskakujące rezultaty. Na podium stanęły bowiem trzy francuskie marki – odpowiednio Citroen, Renault i Peugeot. Tuż za nimi ulokowała się Skoda oraz „trójka” niemieckiego wymiaru premium, czyli BMW, Mercedes i Audi. Końcówkę zestawienia zdominowały marki włoskie (Fiat, Alfa Romeo) i brytyjskie (Jaguar i debiutujący w rankingu Land Rover).

Logo-Marka#1

Wyniki badania Marka Nr 1 – autoryzowane stacje obsługi europejskich producentów
Lp. Marka Wynik
1 Citroen  67,6% 
2 Renault  64,2% 
3 Peugeot  63,8% 
4 Skoda 61,7%
5 BMW 52,1%
6 Mercedes 48,3%
7 Audi 46,2%
8 Seat 45,8%
9 Ford 43,5 %
10 Volkswagen 43,1%
11 Mini 40,9%
12 Volvo 39,1%
13 Opel 38,9%
14 Dacia 38,7%
15 Fiat 35,6%
16 Alfa Romeo  34,2% 
17 Jaguar  32,8% 
18 Land Rover  31,6% 

W edycji 2020 programu Marka Nr 1 nasi Czytelnicy wypełnili już ponad 100 tysięcy ankiet. Wszystkim użytkownikom bardzo dziękujemy, że tak chętnie dzielą się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem na temat najważniejszych aspektów z dziedziny motoryzacji. Zachęcamy do dalszego wypełniania ankiet także w pozostałych kategoriach, które czekają teraz na Was przez cały rok!

Polecamy także uwadze kompletne wyniki poprzednich edycji programu Wybór Kierowców:

Wybór Kierowców 2019 – wyniki

Wybór Kierowców 2018 – wyniki

Wybór Kierowców 2017 – wyniki

Wybór Kierowców 2016 – wyniki

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji