NowościAktualnościAndroid Auto. Najnowsza wersja w końcu przynosi konkrety

Android Auto. Najnowsza wersja w końcu przynosi konkrety

Aktualizacja Android Auto tym razem będzie wyraźnie widoczna dla kierowców. Co się zmieni w najnowszej wersji Android Auto – 11.2?

Dotychczas przeprowadzane aktualizacje popularnej wśród kierowców usługi Android Auto miały na celu głównie eliminowanie błędów trapiących starsze wydania – a tych niestety nigdy nie brakowało. Teraz jednak ma się to zmienić, bo wraz z udostępnieniem użytkownikom najnowszej wersji – 11.2 – „w życie” ma wejść kilka zapowiadanych już wcześniej zmian poprawiających codzienne korzystanie z Android Auto. O czym konkretnie mowa?

Android Auto 11.2 wprowadzi trochę przydatnych funkcji

Kierowcy z pewnością ucieszą się na myśl, że po zaktualizowaniu aplikacji do wydania 11.2 wreszcie będą mogli przenieść tapetę ze smartfona na ekran w samochodzie. Nie będzie już tym samym nijakiego czarnego tła, gdy wyświetlimy menu główne Android Auto. Co ciekawe, synchronizacja tapety już od pewnego czasu powinna działać po podłączeniu do systemu smartfonów Samsunga. Mało tego, ekran auta „zasysa” również wyświetlane na telefonie ikonki, co daje poczucie jeszcze większej interakcji między urządzeniami.

To nie jedyne nowości w Android Auto. Aktualizacja 11.2 powinna jeszcze przynieść zmiany w funkcjonowaniu Asystenta Google. Poza odświeżoną animacją pojawi się w nim zmodyfikowany system obsługi głosowej, czyli nowe propozycje odpowiedzi na polecenia oraz usprawniona funkcja dyktowania przy użyciu głosu. Według zapowiedzi Google’a, wprowadzone zmiany mają usprawnić obsługę Asystenta i tym samym ułatwić życie kierowcom. Czas pokaże, na ile obietnice pokryją się z rzeczywistością.

Android Auto – najnowsza wersja. Kiedy trafi do odbiorców?

Ponieważ modyfikacje w Android Auto aktywowane są po stronie serwera, nie ma gwarancji, że zaktualizowanie usługi do wydania 11.2 od razu przyniesie zapowiadane zmiany. Co więcej, mogą one się prędzej pojawić u użytkowników korzystających ze starszej wersji aplikacji. Jeśli nie widzimy jeszcze u siebie nowych funkcji, spróbujmy zaktualizować Android Auto przy użyciu pliku APK lub poczekajmy, aż usługa „odświeży się” sama: powinno tak się stać w przypadku wersji 10 i nowszych.

Polecamy również:

Android Auto bezprzewodowo. Jak połączyć się bez kabla?

Koniec z kablami. Do tych aut trafi bezprzewodowy Android Auto

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji