NowościAktualności6 lat gwarancji Mazdy. Czy obejmuje także „blachę”?

6 lat gwarancji Mazdy. Czy obejmuje także „blachę”?

Mazda wydłużyła okres trwania gwarancji na nowe samochody do 6 lat lub 150 tys. km. Czy dotyczy ona także perforacji nadwozia? Dowiedz się więcej na temat nowej gwarancji Mazdy.

Takiej informacji nikt się nie spodziewał. Mazda ogłosiła, że przedłuża gwarancję na wszystkie swoje modele (od małej Mazdy 2 Hybrid do nowego, flagowego SUV-a CX-60) do 6 lat lub do przebiegu 150 tys. km – w zależności od tego, co nastąpi w pierwszej kolejności. Dotychczas klienci korzystali z 3-letniej gwarancji z limitem 100 tys. km przebiegu. Wydłużony pakiet gwarancyjny nakładany jest na nowe samochody Mazdy wydane w oficjalnej sieci dealerskiej Mazda Motor Poland od 1 września 2022 r. Co istotne, dotyczy on nie tylko polskiego rynku, ale całej Europy.

Ile wynosi nowa gwarancja Mazdy na perforację nadwozia?

6-letnia gwarancja dotyczy wszystkich podzespołów objętych do tej pory pakietem 3-letnim. Odnośnie powłoki lakierniczej i korozji powierzchniowej, odbiorcy Mazd mogą liczyć na podobny okres obowiązywania gwarancji (72 miesiące, czyli 6 lat), ale bez obowiązującego limitu kilometrów. Z kolei gwarancja na perforację blach nadwozia na skutek korozji wynosi 144 miesiące (12 lat) i na nią również nie obowiązują limity kilometrów. Na oryginalne części i akcesoria Mazdy przysługuje 2-letnie gwarancja od daty zakupu.

Co z klientami, którzy kupili Mazdę przed wrześniem?

Osobom, które odebrały z salonu nową Mazdę przed 1 września 2022 r., Mazda proponuje dodatkową, 3-letnią gwarancję ubezpieczeniową przygotowaną z firmą Car Garantie. Ubezpieczenie chroni m.in. przed niespodziewanymi kosztami napraw silnika, skrzyni biegów, hamulców, układów kierowniczego/paliwowego/chłodzenia/wydechowego, instalacji elektrycznej, klimatyzacji i systemów bezpieczeństwa. Niestety, świadczona jest odpłatnie.

Polecamy również:

Mazda CX-60 2.5 e-SkyActiv PHEV – wrażenia z pierwszych jazd

Porównanie nowej Mazdy CX-5 z Subaru Foresterem

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji