NowościAktualności240 km/h Skodą Fabią II. Takie rzeczy tylko w Niemczech!

240 km/h Skodą Fabią II. Takie rzeczy tylko w Niemczech!

Jak szybko można pojechać Skodą Fabią II? O odpowiedź zapewne można by zapytać wielu przedstawicieli handlowych. Nawet oni nie mają jednak pojęcia, na co stać czeski samochód.

240 km/h Skodą Fabią? Brzmi mało realnie, dopóki nie jest to próba sprawdzenia możliwości wersji RS na niemieckiej autostradzie… Produkowana w latach 2010-2014 Fabia II RS jest jednym z najbardziej niedocenianych samochodów sportowych. Źródłem mocy jest doładowany kompresorem i turbosprężarką silnik 1.4 TSI, który oferuje 180 KM przy 6200 obr./min oraz 250 Nm w zakresie 2000-4500 obr./min. Został sprzężony z 7-biegową skrzynią DSG.

Redakcja poleca: Ile wyciągnie Volkswagen Passat B5 1.9 TDI na autostradzie?

Na przyczepnej nawierzchni najmocniejsza Fabia powinna osiągać 100 km/h po 7,3 s od startu i uzyskiwać przynajmniej 224 km/h. Film z próby na niemieckiej autostradzie pokazuje, że mała Skoda jest w stanie pojechać jeszcze szybciej.

Jednak nie to robi największe wrażenie w Fabii RS. Podwójnie doładowany silnik jest bardzo elastyczny i szybko reaguje na każde naciśnięcie gazu. W efekcie kierujący ma wrażenie, że przy każdej prędkości obrotowej samochód „odjeżdża” tak samo dobrze. Obecnie używaną Fabię II RS można kupić za 24-32 tys. zł. Warto dodać, że ten sam silnik trafiał do Audi A1, Seata Ibiza IV w wersji Cupra oraz VW Polo V GTI. Nie jest tak awaryjny, jak pierwsze 1.4 TSI TC z pierwszych lat XXI wieku, ale po zakupie auta warto być przygotowanym na konieczność wymiany łańcucha rozrządu czy sprzęgieł w skrzyni DSG.

1 KOMENTARZ

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji