NowościAktualnościWalczą z czarnym dymem z wydechu diesli. Coraz skuteczniej

Walczą z czarnym dymem z wydechu diesli. Coraz skuteczniej

Funkcjonariusze policji i ITD są coraz bardziej wyczuleni na zły stan techniczny pojazdów. Nieprawidłowości skutkują mandatami i zatrzymywaniem dowodów rejestracyjnych.

Współczesne diesle, nawet podczas pracy pod pełnym obciążeniem nie powinny dymić – wtryskiwacze precyzyjnie dawkujące paliwo oraz filtry sadzy dbają o prawidłowy i czysty skład spalin. W efekcie kopcące samochody mocno rzucają się w oczy. Przekonał się o tym kierowca ciężarówki, który został zatrzymany przez pracowników ITD z oddziału w Pile. Inspektorzy ruszyli za nim i nakazali zjechanie na punkt kontrolny.

Dym z wydechu
Wydobywające się z wydechu kłęby czarnego dymu, czyli sadzy, świadczą o problemach z DPF, wtryskiwaczami lub innymi elementami osprzętu silnika. / fot. witdpoznan.pl

Samochód rzucił się w oczy funkcjonariuszy, bo już z daleka widoczna była ciągnąca się za nim smuga spalin. Decyzja o ukaraniu kierującego nie zapadła wyłącznie na podstawie wizualnej oceny sytuacji. Został przeprowadzony pomiar zadymienia spalin specjalistycznym dymomierzem – stanowi on element wyposażenia nowych radiowozów ITD.

Redakcja poleca: Ekologiczne diesle jednak nie istnieją? Zaskakujące wyniki badań

Przypuszczenia inspektorów zostały potwierdzone. Otrzymany wynik znacznie przekraczał dopuszczalną wartość określoną przez producenta pojazdu. Na kierowcę nałożono mandat karny, zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu, który jednocześnie wyłączono z ruchu drogowego z uwagi na zagrażanie środowisku.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji