AdBlueVolkswagen Passat Variant 2.0 BlueTDI (gen. B6) - pojemność zbiornika AdBlue

Volkswagen Passat Variant 2.0 BlueTDI (gen. B6) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie VW Passat Variant 2.0 BlueTDI (gen. B6)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

VW Passat Variant 2.0 BlueTDI to kombi klasy średniej, które charakteryzuje się eleganckim designem i przestronnym wnętrzem. Samochód wyposażony jest w silnik o pojemności 1968 ccm i mocy 105 KM, który spełnia normę Euro 6. W celu redukcji emisji spalin, VW Passat Variant 2.0 BlueTDI wymaga uzupełniania AdBlue, substancji dodawanej do układu SCR. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika umieszczonego obok zbiornika paliwa, zazwyczaj pod klapką tankowania.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie VW Passat Variant 2.0 BlueTDI (gen. B6)?

W samochodzie VW Passat Variant 2.0 BlueTDI (gen. B6) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1968 ccm i mocy 143 KM (105 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 17,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji