AdBlueVolkswagen Passat Variant 1.6 TDI SCR (gen. B8) - pojemność zbiornika AdBlue

Volkswagen Passat Variant 1.6 TDI SCR (gen. B8) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie VW Passat Variant 1.6 TDI SCR (gen. B8)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

VW Passat Variant 1.6 TDI SCR to kombi klasy średniej produkowane przez niemieckiego producenta Volkswagen. Samochód wyposażony jest w silnik o pojemności 1598 ccm, który generuje moc 88 KM. Aby spełniać normy emisji spalin, Passat Variant 1.6 TDI SCR wymaga dodatkowego napełnienia zbiornika AdBlue. Ten model spełnia normę Euro 6d-TEMP. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok zbiornika paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie VW Passat Variant 1.6 TDI SCR (gen. B8)?

W samochodzie VW Passat Variant 1.6 TDI SCR (gen. B8) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1598 ccm i mocy 120 KM (88 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 16,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji