NowościAktualnościUwaga, kierowcy! W długi weekend policja przetestuje nowe radiowozy

Uwaga, kierowcy! W długi weekend policja przetestuje nowe radiowozy

Funkcjonariusze z grupy SPEED otrzymali nowe radiowozy. Policjanci sprawdzą Skody Superb z 272-konnymi silnikami podczas nadchodzącego długiego weekendu.

W listopadzie 2018 r. przy Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji powstała grupa SPEED, mająca na celu ukrócenie brawury na drogach. Tworzą ją najlepsi funkcjonariusze, którzy są prawdziwymi ekspertami „za kółkiem” i mają do dyspozycji profesjonalny sprzęt, dzięki czemu żaden pirat drogowy im nie ucieknie.

Od początku 2019 r. do grupy SPEED trafiło 19 nowych pojazdów, w tym m.in. oznakowane BMW 320i o mocy 184 KM i motocykle BMW RT o mocy 125 KM oraz nieoznakowane BMW 330i o mocy 252 KM. Ostatnio do tej floty dołączyły oznakowane Skody Superb Combi z silnikiem 2.0 TSI o mocy 272 KM pod maską i napędem 4×4.

Już w tym tygodniu nowe radiowozy będą miały okazję się wykazać. W związku ze zbliżającym się długim weekendem, od środy na stołecznych ulicach pojawi się więcej kontroli. Aktualne działania będą dla policjantów z grupy SPEED swego rodzaju „próbą generalną” przed wzmożonym ruchem na trasach w okresie letnim.

Dlaczego właśnie wakacje są tak newralgicznym okresem? Dla wielu kierowców to jedyna okazja w ciągu całego roku, aby pojechać w dalszą trasę. Dlatego wówczas niektórych ponosi fantazja i rozwijają na drogach duże prędkości. Konsekwencje takiej pirackiej jazdy niestety bardzo często okazują się tragiczne. W ubiegłym roku podczas wakacji na drogach garnizonu stołecznego doszło do 307 wypadków, w których zginęło 29 osób. Dla porównania, w 2018 roku takich zdarzeń było 321, a życie straciło w nich 26 osób.

Źródło: policja.pl

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji