NowościAktualności10 funkcjonalnych rozwiązań w SsangYongu Torresie

10 funkcjonalnych rozwiązań w SsangYongu Torresie

Wzbudzający spore zainteresowanie SsangYong Torres został wyposażony w ciekawe rozwiązania, które ułatwiają codzienną eksploatację. Przedstawiamy 10 najbardziej przydatnych udogodnień.

SsangYong Torres jest średniej wielkości SUV-em. Pojawił się w sprzedaży na polskim rynku w tym roku i w gamie koreańskiej marki plasuje się między Korando a Rextonem. Jedną z najmocniejszych stron tego modelu jest jego niebanalny wygląd, który nawiązuje do terenowych legend – Jeepa i Land Rovera. Obecnie Torres jest dostępny wyłącznie z turbodoładowanym silnikiem benzynowym o mocy 163 KM, który występuje w kilku konfiguracjach (napęd przedni lub 4×4, skrzynia manualna lub automatyczna), a w przyszłym roku ofertę wzbogaci wariant elektryczny. Poniżej prezentujemy 10 naszym zdaniem najciekawszych rozwiązań zastosowanych w tym modelu.

SsangYong Torres (2023)

1 Dodatkowy ekran dotykowy

W każdym SsangYongu Torresie zamiast tradycyjnego panelu klimatyzacji znajdziemy dotykowy wyświetlacz o przekątnej 8 cali. Nasze początkowe obawy, że to rozwiązanie nie będzie tak proste i intuicyjne, jak fizyczne pokrętła i przyciski, okazały się bezzasadne. Do obsługi ekranu łatwo się przyzwyczaić, a ponadto za jego pomocą można nie tylko sterować wentylacją, ale także m.in. zmieniać tryb jazdy, otwierać i zamykać pokrywę bagażnika czy wyłączać system start-stop.

SsangYong Torres (2023)

2 Ładowarka indukcyjna

Bezprzewodowa ładowarka do smartfonów to standard w wyższych wersjach wyposażenia. Oprócz tego, że pozwala w wygodny sposób uzupełnić poziom baterii w telefonie, do jej atutów należy także dogodna lokalizacja. Ładowarka indukcyjna została bowiem umieszczona we wnęce przed dźwignią zmiany biegów. Dodatkowo obok niej jest jeszcze miejsce na drugi smartfon, który można ładować za pośrednictwem kabla USB (do dyspozycji są dwa gniazda).

SsangYong Torres (2023)

3 Dostęp bezkluczykowy

Od wersji Adventure na wyposażeniu Torresa znajduje się system bezkluczykowy Smart Key. Dzięki temu rozwiązaniu można otworzyć i zamknąć auto bez wyciągania kluczyka z kieszeni czy plecaka. Aby odblokować zamki, wystarczy nacisnąć przycisk na klamce w drzwiach kierowcy lub przedniego pasażera. Podobnie z uruchamianiem silnika – kluczyka nie trzeba nigdzie wkładać, należy jedynie wcisnąć guzik startera umieszczony w miejscu stacyjki i można jechać.

SsangYong Torres (2023)

4 Elektrycznie sterowana pokrywa bagażnika

Uzupełnienie systemu bezkluczykowego stanowi dostępna tylko w topowej wersji Wild elektrycznie otwierana i zamykana klapa bagażnika. Wystarczy pociągnąć za klamkę, aby pokrywa automatycznie się podniosła, dzięki czemu nie trzeba się z nią siłować, gdy wracamy do auta z rękami pełnymi zakupów. Mimo, że jej wygląd sugeruje coś innego, to klapa otwiera się tradycyjnie, czyli do góry, a nie w bok.

SsangYong Torres (2023)

5 Praktyczny bagażnik

Bazowa pojemność bagażnika w Torresie wynosi 703 litry, a maksymalnie rośnie do 1662 l. Istotnymi zaletami kufra są jego foremny kształt oraz płaska podłoga po złożeniu kanapy. Po obu stronach przestrzeni bagażowej znajdziemy funkcjonalne wnęki z elastycznymi taśmami do mocowania niedużych przedmiotów, a z lewej strony umieszczono dodatkowo gniazdo 12V. Ponadto pod podłogą wygospodarowano miejsce na organizer, w którym oprócz trójkąta, gaśnicy i zestawu naprawczego do opon zmieści się też sporo innych rzeczy, w tym roletę bagażnika.

6 Schowki

W kabinie SsangYonga Torresa nie brakuje również pojemnych schowków. Osoby podróżujące tym samochodem mają do dyspozycji wspomnianą już wnękę mieszczącą dwa smartfony, uchwyty na kubki i miejsce na drobiazgi na tunelu środkowym, a także spore kieszenie w drzwiach. Do tego dochodzą jeszcze schowek przed pasażerem, skrytka w przednim podłokietniku wraz z gniazdem zapalniczki oraz kieszenie w oparciach przednich foteli.

7 Udogodnienia na tylnej kanapie

Pasażerowie podróżujący w 2. rzędzie siedzeń mają do dyspozycji dwa osobne nawiewy (choć bez dodatkowej strefy klimatyzacji), jak również dwa porty USB pozwalające naładować telefon w czasie jazdy oraz niewielką wnękę, do której można odłożyć smartfon. Ponadto od wersji Adventure tylna kanapa jest wyposażona w podłokietnik z uchwytami na kubki, a od wariantu Adventure Plus standardem są przeciwsłoneczne rolety w tylnych oknach.

8 Podgrzewane i wentylowane siedzenia

SsangYong Torres w wersji Adventure oferuje seryjnie podgrzewane przednie fotele i kierownicę, co z pewnością będzie nieocenione w chłodniejsze dni. Wybierając dwie najwyższe odmiany Adventure Plus i Wild, można dodatkowo liczyć także na podgrzewanie skrajnych miejsc tylnej kanapy oraz funkcję wentylacji przednich siedzeń – ta ostatnia opcja sprawdza się w upalne dni, dzięki czemu kierowca i pasażer „nie przyklejają się” do skórzanej tapicerki. Warto przy tym dodać, że zarówno podgrzewanie, jak i wentylowanie posiada trzystopniowy zakres regulacji.

SsangYong Torres (2023)

9 Regulowana tylna kanapa

Tylna kanapa w SsangYongu Torresie jest dzielona w proporcji 40:60 oraz posiada regulację pochylenia oparć. Dzięki temu pasażerom łatwiej znaleźć najbardziej komfortową pozycję. Oprócz tego podróżujący z tyłu mogą liczyć na wymienione wcześniej udogodnienia – podłokietnik z miejscem na kubki, dodatkowe nawiewy czy rolety w drzwiach.

SsangYong Torres (2023)

10 Łatwy dostęp do silnika

To ostatnie rozwiązanie przypadnie do gustu osobom, które lubią zaglądać pod maskę swojego auta i samemu coś przy nim zrobić. Pokrywa silnika w Torresie jest oparta na dwóch teleskopach, dzięki czemu nie trzeba za każdym razem szukać podpórki, a potem zastanawiać się, gdzie ją podstawić. Szkoda, że większa liczba producentów nie stosuje tego udogodnienia.

SsangYong Torres (2023)

Warto przeczytać także:

SsangYong Torres 1.5 T-GDi Wild – nasz test

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji