NowościAktualnościSprawdź, jak działają systemy bezpieczeństwa Skody w rozszerzonej rzeczywistości - na smartfonie

Sprawdź, jak działają systemy bezpieczeństwa Skody w rozszerzonej rzeczywistości – na smartfonie

Skoda ruszyła z pionierskim projektem wykorzystującym technologię rozszerzonej rzeczywistości, który pozwala wypróbować działanie systemów aktywnego bezpieczeństwa na własnym smartfonie – korzystając z platform Facebook lub Instagram.

Użytkownicy obu tych popularnych serwisów społecznościowych mają możliwość wybrania jednego z ośmiu wyselekcjonowanych efektów i przetestowania innowacyjnych systemów bezpieczeństwa w technice 3D. To kolejny projekt Skody zorganizowany z okazji akcji #ROKBEZPIECZEŃSTWA – korzystając z cyfrowych technologii, producent chce zwiększyć świadomość użytkowników dróg w zakresie bezpieczeństwa. W tym celu przez cały rok 2021 realizuje szereg wielokierunkowych inicjatyw, w ramach których przypomina zasadach współdzielenia dróg przez wielu użytkowników: kierowców, rowerzystów oraz pieszych. Dzięki kampaniom medialnym, działaniom edukacyjnym oraz zaawansowanym technologiom aktywności #ROKBEZPIECZEŃSTWA zwiększają świadomość społeczną, a co za tym idzie – podnoszą poziom bezpieczeństwa na polskich drogach.

Najnowszy projekt Skody bazuje na technologii rozszerzonej rzeczywistości. Do tej pory prezentowanie samochodowych systemów bezpieczeństwa odbywało się w sposób konwencjonalny, z wykorzystaniem dwóch wymiarów. Jednak #ROKBEZPIECZEŃSTWA stał się doskonałym pretekstem, by poszerzyć wiedzę użytkowników na ten temat w jeszcze bardziej angażujący sposób.

Skoda bezpieczeństwo

Użytkownik, niezależnie od tego, gdzie się znajduje, może wybrać jeden z ośmiu wyselekcjonowanych efektów i dzięki animacji 3D sprawdzić, jak systemy bezpieczeństwa funkcjonują w ruchu drogowym. Pionierski projekt jest dostępny na Facebooku i Instagramie Skody. Aby zapoznać się z działaniem systemów na Facebooku wystarczy wejść w zakładkę Messenger – wyślij wiadomość. W przypadku serwisu Instagram funkcjonalność dostępna jest w zakładce EFEKTY.

W Skodzie od lat wsłuchujemy się w potrzeby klientów i chcemy jak najlepiej na nie odpowiadać. Właśnie dlatego poruszamy temat bezpieczeństwa na drogach w niestandardowy sposób. Wierzymy, że doświadczenie działania systemów bezpieczeństwa za pomocą technologii rozszerzonej rzeczywistości realnie wpłynie na podniesienie poziomu bezpieczeństwa użytkowników dróg. Idziemy z duchem czasu, opierając się na rozwiązaniu z zakresu „mobile first”. To kolejne pionierskie działanie tego typu. Warto wspomnieć choćby o Salonie Online Skody. Choć inne marki zastosowały podobne rozwiązania w czasie pandemii, my zrobiliśmy to dużo wcześniej, wyprzedzając branżowe trendy – mówi Łukasz Matyla, kierownik Sds. komunikacji i CRM.

Innowacyjne systemy bezpieczeństwa stosowane w modelach Skoda czynią je jednymi z najbezpieczniejszych pojazdów w swoich segmentach i pomagają wpływać na poziom bezpieczeństwa drogowego wszystkich uczestników ruchu.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji