NowościAktualnościSprawdź historię auta z Niemiec w usłudze Historia Pojazdu. Za darmo!

Sprawdź historię auta z Niemiec w usłudze Historia Pojazdu. Za darmo!

Od niedawna w usłudze Historia Pojazdu można sprawdzić historię auta sprowadzonego z Niemiec. Dowiemy się m.in. czy samochód miał cofany licznik i czy był uszkodzony.

W czerwcu 2014 r. Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło bazę HistoriaPojazdu.gov.pl, korzystającą z danych zawartych w Centralnej Ewidencji Pojazdów. Aby uzyskać dostęp do tego systemu, wystarczy podać obecny numer rejestracyjny auta, numer VIN oraz datę pierwszej rejestracji. Usługa jest stale rozwijana. Obecnie możemy sprawdzić m.in. kiedy samochód zmienił właściciela oraz jaki był stan licznika podczas kolejnych wizyt w stacji kontroli pojazdów.

Dzięki dostępowi do bazy danych Carfax, dotychczas mogliśmy także zweryfikować informacje na temat historii aut USA, Kanady oraz niektórych państw europejskich. Niedawno resort cyfryzacji rozpoczął współpracę z firmą AutoDNA, dzięki czemu od piątku 24 kwietnia możemy dodatkowo sprawdzić historię samochodów z Niemiec.

W bazie AutoDNA znajdziemy informacje na temat:

  • odnotowania szkody całkowitej,
  • odnotowania uszkodzenia pojazdu,
  • figurowania auta w rejestrach pojazdów skradzionych,
  • poprawności numeru VIN ze standardem ISO,
  • ogłoszenia akcji serwisowych producenta,
  • odnotowania złomowania pojazdu,
  • niedopuszczenia do ruchu,
  • wcześniejszego przeznaczenia jako taksówki,
  • odnotowania rozbieżności drogomierza.

AutoDNA dysponuje również dostępem do baz danych innych państw europejskich. W związku z tym już niedługo funkcjonalność usługi Historia Pojazdu zostanie rozszerzona o raporty dotyczące aut sprowadzonych m.in. z Francji, Słowenii, Litwy, Łotwy i Estonii.

Warto podkreślić, że zarówno strona HistoriaPojazdu.gov.pl, jak i dodatkowa weryfikacja danych w bazach Carfax i AutoDNA są całkowicie bezpłatne. Jak wynika ze statystyk, Polacy coraz częściej korzystają z tej usługi. W ubiegłym roku raport Historii Pojazdu wygenerowano niemal 130 milionów razy, a w pierwszym kwartale 2020 r. skorzystano z tego systemu już prawie 40 milionów razy.

Zobacz również:

Jak sprawdzić samochód po numerze VIN przez internet?

Dekoder VIN. Czego dowiemy się z numeru nadwozia?

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

4 KOMENTARZE

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji