AdBlueSkoda Kamiq 1.6 TDI SCR (gen. I) - pojemność zbiornika AdBlue

Skoda Kamiq 1.6 TDI SCR (gen. I) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Skoda Kamiq 1.6 TDI SCR (gen. I)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Skoda Kamiq 1.6 TDI SCR to kompaktowy SUV, który charakteryzuje się nowoczesnym designem i funkcjonalnością. Samochód wyposażony jest w silnik o pojemności 1598 ccm oraz mocy 85 KM, który wymaga uzupełniania płynu AdBlue. Skoda Kamiq spełnia normę Euro 6d-TEMP, co oznacza niskie emisje spalin. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok zbiornika paliwa, zazwyczaj pod klapką tankowania. Dzięki swojej ekonomiczności i niskim emisjom, Skoda Kamiq 1.6 TDI SCR jest doskonałym wyborem dla osób ceniących oszczędność i dbałość o środowisko.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Skoda Kamiq 1.6 TDI SCR (gen. I)?

W samochodzie Skoda Kamiq 1.6 TDI SCR (gen. I) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1598 ccm i mocy 115 KM (85 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 12,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji