AdBlueSEAT Leon ST 1.6 TDI (gen. 5F) - pojemność zbiornika AdBlue

SEAT Leon ST 1.6 TDI (gen. 5F) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie SEAT Leon ST 1.6 TDI (gen. 5F)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

SEAT Leon ST 1.6 TDI to kombi o dynamicznym designie i przestronnym wnętrzu. Samochód wyposażony jest w silnik o pojemności 1598 ccm i mocy 85 KM. Do prawidłowego funkcjonowania silnika wymagane jest stosowanie płynu AdBlue. SEAT Leon ST 1.6 TDI spełnia normę Euro 6, co oznacza niskie emisje spalin. Płyn AdBlue należy dolewać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok baku paliwa. Dzięki swojej ekonomiczności i niskim emisjom, samochód ten jest popularnym wyborem wśród osób poszukujących oszczędnego pojazdu.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie SEAT Leon ST 1.6 TDI (gen. 5F)?

W samochodzie SEAT Leon ST 1.6 TDI (gen. 5F) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1598 ccm i mocy 115 KM (85 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 11,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji