AdBlueSEAT Leon 1.6 TDI (gen. 5F) - pojemność zbiornika AdBlue

SEAT Leon 1.6 TDI (gen. 5F) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie SEAT Leon 1.6 TDI (gen. 5F)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

SEAT Leon 1.6 TDI to kompaktowy samochód produkowany przez hiszpańską markę SEAT. Jest wyposażony w silnik o pojemności 1598 ccm, generujący moc 85 KM. Ten model wymaga stosowania płynu AdBlue, który pomaga zmniejszyć emisję tlenków azotu. Samochód spełnia normę Euro 6, co oznacza, że jest zgodny z najnowszymi standardami dotyczącymi emisji spalin. Płyn AdBlue należy dolewać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok zbiornika paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie SEAT Leon 1.6 TDI (gen. 5F)?

W samochodzie SEAT Leon 1.6 TDI (gen. 5F) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1598 ccm i mocy 115 KM (85 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 11,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji