NowościAktualnościLepiej tam zwolnij. Utrudnienia potrwają długie tygodnie

Lepiej tam zwolnij. Utrudnienia potrwają długie tygodnie

Pod koniec maja kierowcy będą musieli zmierzyć się z licznymi utrudnieniami. Najgorzej będzie w dwóch regionach Polski. Sprawdź, gdzie 30 maja rozpoczną się roboty drogowe.

Na 30 maja 2023 roku drogowcy zaplanowali szereg prac na polskich drogach. Utrudnień trzeba spodziewać się na drogach krajowych i szybkiego ruchu (ekspresowych i autostradach), w tym na prowadzących na nie węzłach. W najmniej komfortowej sytuacji będą mieszkańcy zachodniej i południowej Polski oraz przejeżdżający przez te rejony kierowcy. Sprawdź, gdzie w najbliższym czasie można spodziewać się utrudnień.

Roboty drogowe (30.05.2023). Tam będą utrudnienia

W przedostatni dzień maja prace ruszą w aż pięciu lokalizacjach województwa śląskiego. Szczególną ostrożność powinni zachować kierowcy planujący w niedługim czasie jechać „ekspresówką” S1 oraz drogą krajową nr 1. Na S1 w Dąbrowie Górniczej (535 kilometr) od godziny 7:30 będzie zajęty pas awaryjny na jezdni lewej w kierunku Warszawy (na odcinku 0,5 km) i zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 90 km/h. Podobne prace od 8:00 będą prowadzone na S1 w Sosnowcu (541 kilometr), z tym że tam drogowcy wyłączą z użytku prawy pas ruchu w kierunku Warszawy (również będzie obowiązywało ograniczenie do 90 km/h). Z kolei na S1 w Mysłowicach w stronę Tychów (550 kilometr) zajęty zostanie prawy pas w związku z naprawą mostu. Także i tam kierowcy zwolnią do 90 km/h. Prace na tych drogach potrwają krótko, bo maksymalnie do 31 maja.

Inne utrudnienia na Śląsku to roboty drogowe na DK1 od Czechowic-Dziedzic do Tychów (570 kilometr, na odcinku 28,5 km, ograniczenie prędkości do 50 km/h) oraz wyłączenie sygnalizacji świetlnej w Mikołowie (DK44; skrzyżowanie ul. Gliwickiej z ul. Oświęcimską) w godzinach 8:00-12:00. W przypadku DK1 trzeba spodziewać się długoterminowych prac: ich ukończenie zaplanowano dopiero na 30 czerwca. Pozostając na południu kraju, kierowcy powinni mieć się na baczności na drodze krajowej nr 94 (Wojnicz-Tarnów), gdyż tam w dniach 30.05-7.06 zaplanowano koszenie traw w pasie drogowym (zajęte zostanie pobocze po obydwu stronach drogi). Na roboty drogowe trzeba też nastawić się na S7 w Smielnej Białej (odcinek Kraków-Chyżne): drogowcy zajmą tam prawy pas jezdni prawej i wprowadzą ograniczenie prędkości do 90 km/h.

Remonty dróg. Uważaj na autostradzie A8 i drogach S1, S3, S5 i S8

Remonty nie ominą dróg zachodniej Polski. Na łącznicy węzła Wrocław Południe (autostrada A8; łącznica Zgorzelec-Kudowa) drogowcy w nocy z 30 na 31 maja zamontują pętle indukcyjne. 30 maja (od 8:00 do 17:00) będą też prowadzone prace na węźle Trzebnica drogi ekspresowej S5 (ograniczenie prędkości do 40 km/h). Tego dnia w województwie lubuskim drogowcy wymienią ogrodzenie pasa drogowego przy węzłach Zielona Góra Północ i Zielona Góra Południe (droga S3): w okolicy należy spodziewać się zmniejszenia dopuszczalnej prędkości do 90 km/h.

Odnośnie pozostałych regionów Polski, drogowcy planują także zamknąć (do 7 czerwca) odcinek drogi ekspresowej S8 w Warszawie od al. Obrońców Grodna do ul. Górczewskiej. Natomiast w warmińsko-mazurskim będą przeprowadzane jednodniowe prace utrzymaniowe na S5 w okolicach węzłów Ostróda Południe i Ostróda Zachód (ograniczenie do 90 km/h).

Polecamy również:

Oblegana autostrada w remoncie. Uważaj, jest dużo utrudnień

Tam powstanie piękna trasa ekspresowa. I to już niedługo!

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji