NowościAktualnościSensacja! Robert Kubica w Ferrari!

Sensacja! Robert Kubica w Ferrari!

To już oficjalne – w przyszłym sezonie będziemy mogli oglądać Roberta Kubicę za kierownicą Ferrari!

Rok 2023 na pewno zapisze się złotymi zgłoskami w biografii polskiego kierowcy. W tegorocznym sezonie długodystansowych mistrzostw świata World Endurance Championship (WEC) Robert Kubica wraz z belgijskim zespołem WRT wywalczył pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii LMP2, a teraz media obiegała wiadomość o kolejnym dużym sukcesie Polaka.

Włoski team AF Corse poinformował dziś, że w sezonie 2024 w jego składzie zobaczymy Roberta Kubicę. Do ogłoszenia doszło podczas testów Ferrari 499P na torze Imola, w których wziął udział zawodnik z Krakowa. Choć nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone, wiele wskazuje na to, że w przyszłym roku 38-latek będzie startował za kierownicą tego właśnie auta w kategorii Hypercar.

Warto dodać, że Kubica najprawdopodobniej nie znajdzie się w ekipie fabrycznej, która wystawia już dwa samochody, tylko w zespole Richard Mille AF Corse, które wystawi do rywalizacji trzecie Ferrari 499P. Wynika to z przepisów regulaminu WEC, który zabrania teamom wystawiania więcej niż dwóch aut w jednej kategorii.

Zachęcamy do przeczytania także:

Dlaczego wyścigi długodystansowe są lepsze niż Formuła 1?

Zdjęcie otwierające pochodzi z profilu AF Corse na Instagramie

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji