PoradyPoradyPrzegląd auta z USA. Terminy, ceny, kary za brak badania technicznego

Przegląd auta z USA. Terminy, ceny, kary za brak badania technicznego

Jeśli samochód został sprowadzony ze Stanów Zjednoczonych, to konieczne będzie wykonanie badania technicznego przed pierwszą rejestracją. Jak wygląda i ile kosztuje przegląd samochodu z USA?

Jak wygląda przegląd samochodu sprowadzonego z USA?

Przegląd pojazdu sprowadzonego z innego kontynentu należy dokonać przed rejestracją. Jest ono konieczne, ponieważ ustawienia samochodu muszą zostać dostosowane do przepisów Unii Europejskiej. Dotyczy to np. norm środowiskowych w jakości spalin czy oświetlenia, które musi posiadać europejską homologację. Poza dostosowaniem auta do obowiązujących przepisów, diagnosta sprawdza również stan techniczny, czyli układ kierowniczy czy sprawność hamulców.

Jak często trzeba robić przegląd samochodu z USA?

Po zarejestrowaniu samochodu sprowadzonego ze Stanów Zjednoczonych, podlega on już normom obowiązującym w Polsce. Jeśli pojazd ma co najmniej 5 lat, to przegląd trzeba wykonywać co roku, natomiast jeśli jest nowy, to pierwsze badanie należy zrobić po 3 latach od rejestracji, kolejne po 2 latach, a następne raz w roku.

Cena za przegląd samochodu z USA

Po przystosowaniu i rejestracji pojazdu, każde kolejne badanie techniczne będzie kosztowało 98 zł, czyli tyle ile przewidziano w ustawie z 2004 r.

Brak przeglądu auta z USA – kary

W przypadku stwierdzenia przez policjantów braku ważnej pieczątki w dowodzie rejestracyjnym, kierowcy będzie grozić kara finansowa sięgająca maksymalnie 500 zł. Funkcjonariusze mogą także odebrać dowód rejestracyjny i skierować pojazd na obowiązkowy przegląd.

Redakcja poleca również:

Przegląd samochodu osobowego. Terminy, ceny kary za brak badania technicznego

Przegląd haka holowniczego. Terminy, ceny kary za brak badania technicznego

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji