NowościAktualnościPrezydent Francji otrzymał nową limuzynę. Co to za auto?

Prezydent Francji otrzymał nową limuzynę. Co to za auto?

Do floty prezydenta Francji Emmanuela Macrona dołączył niedawno nowy samochód. Sprawdź, czym wyróżnia się auto przygotowane specjalnie na potrzeby głowy państwa.

Trudno wyobrazić sobie prezydenta Francji w samochodzie produkcji innej niż francuska. Teraz flotę Emmanuela Macrona zasilił nowy pojazd – jest nim DS 7 Crossback w zaprojektowanej specjalnie na potrzeby głowy państwa wersji Elysee. Publiczny debiut samochodu w roli prezydenckiej limuzyny odbył się podczas uroczystości upamiętniających 11 listopada 1918 roku.

Z zewnątrz auto można poznać po emblematach „RF” znajdujących się na masce, przednich drzwiach i klapie bagażnika. Samochód wyróżniają także uchwyty na flagi oraz charakterystyczne 20-calowe felgi. Aby DS 7 Crossback Elysee mógł zyskać miano pełnoprawnej limuzyny prezydenckiej, rozstaw osi modelu zwiększono o 20 cm, co jednocześnie wpłynęło na wydłużenie całego nadwozia do 479 cm. Dzięki temu uzyskano aż 545 mm przestrzeni na nogi. Szerokość i wysokość auta pozostały przy tym bez zmian.

W tylnej części kabiny zamiast klasycznej kanapy pojawiły się dwa osobne fotele przedzielone podłokietnikiem. Wyposażenie DS 7 Crossback Elysee uzupełniono o ładowarki indukcyjne, porty USB oraz kieszeń na ważne dokumenty, aby prezydencka limuzyna mogła pełnić również rolę mobilnego biura. W celu zapewnienia francuskiej głowie państwa bezpieczeństwa samochód został opancerzony.

DS 7 Crossback Elysee jest hybrydą plug-in, wyposażoną w benzynową jednostkę 1.6 PureTech oraz dwa silniki elektryczne. Maksymalna moc tego układu wynosi 300 KM, a moment obrotowy – 520 Nm. Siła napędowa trafia na wszystkie koła.

Hybrydowy DS 7 Crossback E-Tense 4×4 – nasz test

Na polskim rynku DS 7 Crossback jest oferowany w pięciu wariantach wyposażenia i z trzema rodzajami napędu (benzynowy, hybrydowy 4×2, hybrydowy 4×4). Ceny tego francuskiego SUV-a startują od 169 400 zł za auto z silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 litra. Model z napędem hybrydowym to wydatek minimum 239 900 zł.

DS 7 Crossback – opis wersji i cennik

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji