Do floty prezydenta Francji Emmanuela Macrona dołączył niedawno nowy samochód. Sprawdź, czym wyróżnia się auto przygotowane specjalnie na potrzeby głowy państwa.

Trudno wyobrazić sobie prezydenta Francji w samochodzie produkcji innej niż francuska. Teraz flotę Emmanuela Macrona zasilił nowy pojazd – jest nim DS 7 Crossback w zaprojektowanej specjalnie na potrzeby głowy państwa wersji Elysee. Publiczny debiut samochodu w roli prezydenckiej limuzyny odbył się podczas uroczystości upamiętniających 11 listopada 1918 roku.

Z zewnątrz auto można poznać po emblematach „RF” znajdujących się na masce, przednich drzwiach i klapie bagażnika. Samochód wyróżniają także uchwyty na flagi oraz charakterystyczne 20-calowe felgi. Aby DS 7 Crossback Elysee mógł zyskać miano pełnoprawnej limuzyny prezydenckiej, rozstaw osi modelu zwiększono o 20 cm, co jednocześnie wpłynęło na wydłużenie całego nadwozia do 479 cm. Dzięki temu uzyskano aż 545 mm przestrzeni na nogi. Szerokość i wysokość auta pozostały przy tym bez zmian.

W tylnej części kabiny zamiast klasycznej kanapy pojawiły się dwa osobne fotele przedzielone podłokietnikiem. Wyposażenie DS 7 Crossback Elysee uzupełniono o ładowarki indukcyjne, porty USB oraz kieszeń na ważne dokumenty, aby prezydencka limuzyna mogła pełnić również rolę mobilnego biura. W celu zapewnienia francuskiej głowie państwa bezpieczeństwa samochód został opancerzony.

DS 7 Crossback Elysee jest hybrydą plug-in, wyposażoną w benzynową jednostkę 1.6 PureTech oraz dwa silniki elektryczne. Maksymalna moc tego układu wynosi 300 KM, a moment obrotowy – 520 Nm. Siła napędowa trafia na wszystkie koła.

Hybrydowy DS 7 Crossback E-Tense 4×4 – nasz test

Na polskim rynku DS 7 Crossback jest oferowany w pięciu wariantach wyposażenia i z trzema rodzajami napędu (benzynowy, hybrydowy 4×2, hybrydowy 4×4). Ceny tego francuskiego SUV-a startują od 169 400 zł za auto z silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 litra. Model z napędem hybrydowym to wydatek minimum 239 900 zł.

DS 7 Crossback – opis wersji i cennik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj