NowościRozrywkaPrawie 210 km/h starą, 90-konną Octavią 1.9 TDI

Prawie 210 km/h starą, 90-konną Octavią 1.9 TDI

Octavia I z dieslem 1.9 TDI, zwłaszcza w rękach przedstawiciela handlowego, potrafiła być obłędnie szybka. Youtuber sprawdził, ile ognia zostało w niej po latach.

Bazująca na Golfie IV kompaktowa Skoda Octavia I wciąż cieszy się dużą popularnością na rynku wtórnym. Produkowane do 2010 r. auto przekonuje niskimi kosztami utrzymania i serwisowania, dużym bagażnikiem i szeroką paletą udanych silników, wśród których nie zabrakło legendarnego diesla 1.9 TDI.

Redakcja poleca: 693 tys. km przebiegu. Ile mocy zostało w silniku 1.9 TDI Skody Octavii?

Jak zauważył Youtuber Petrolhead Numer One, 90-konna wersja silnika 1.9 TDI jest pozbawiona dwumasowego koła zamachowego, a ma klasyczną pompę wtryskową (mocniejsze i nowsze wersje tej jednostki mają pompowtryskiwacze), co istotnie obniża koszty obsługi serwisowej i zwiększa żywotność motoru.

Czy 16-letni samochód jest szybki? Petrolhead Numer One postanowił sprawdzić to na niemieckiej autostradzie. Wynik próby okazał się więcej niż przyzwoity. Skodę udało się rozpędzić niemal do licznikowych 210 km/h. Od samochodu, który ma być przede wszystkim praktyczny oraz tani w zakupie i utrzymaniu chyba nikt nie oczekuje więcej.

Źródło: Youtube/Petrolhead Number One

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

1 KOMENTARZ

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji