AdBluePeugeot 308 2.0 BlueHDi 150 (gen. II) - pojemność zbiornika AdBlue

Peugeot 308 2.0 BlueHDi 150 (gen. II) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Peugeot 308 2.0 BlueHDi 150 (gen. II)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Peugeot 308 2.0 BlueHDi 150 to model samochodu z silnikiem o mocy 150 KM i pojemności 1997 ccm. Ten model wymaga stosowania AdBlue, substancji pomocnej w redukcji emisji związków azotu. Samochód spełnia normę Euro 6. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok zbiornika paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Peugeot 308 2.0 BlueHDi 150 (gen. II)?

W samochodzie Peugeot 308 2.0 BlueHDi 150 (gen. II) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1997 ccm i mocy 150 KM (110 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 17,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji