NowościAktualnościOdcinkowy pomiar prędkości. Kamery sieją postrach w nowym miejscu

Odcinkowy pomiar prędkości. Kamery sieją postrach w nowym miejscu

Lada moment kamery zmierzą prędkość na kolejnym fragmencie autostrady. Dowiedz się, gdzie będzie nowy odcinkowy pomiar prędkości.

Do końca 2023 roku GITD zapowiedział montaż odcinkowego pomiaru prędkości w aż 40 nowych lokalizacjach. Najnowsze kamery coraz częściej trafiają na drogi szybkiego ruchu. Z doskonałym (niestety, nie dla kierowców) skutkiem. Szczególnie wysoką skutecznością może się pochwalić uruchomiony latem odcinkowy pomiar prędkości na autostradzie A4 pod Wrocławiem. Tego typu urządzenia stoją także m.in. na drodze ekspresowej S7 w ciągu „zakopianki” lub na „ekspresówce” S2 stanowiącej fragment Południowej Obwodnicy Warszawy. Co ciekawe, obydwa monitorują prędkość kierowców w tunelach.

Odcinkowy pomiar prędkości (A2). Uważaj pod Poznaniem

Z obecnością odcinkowego pomiaru prędkości niedługo będą musieli pogodzić się kierowcy jeżdżący autostradą A2 – konkretnie jej fragmentem w woj. wielkopolskim, stanowiącym część południowej obwodnicy Poznania. Już niedługo żółte kamery zmierzą tam prędkość między węzłami Poznań Komorniki i Poznań Krzesiny. Warto odnotować fakt, że na tym 12-kilometrowym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h. GITD jednak na nim nie poprzestanie, bo zamontuje odcinkowy pomiar prędkości na jeszcze innym fragmencie autostrady A2. Będą one stałym punktem podróży między Poznaniem a Łodzią.

Odcinkowy pomiar prędkości (A2). Gdzie jeszcze trzeba zwolnić?

Nowy odcinkowy pomiar prędkości na A2 pojawi się w okolicach Konina. Obejmie swoim zasięgiem fragment o długości 11 km, pomiędzy MOP-em Leonia/Kuny a systemem poboru opłat (PPO) w okolicach miejscowości Żdżary. Na szczęście tam kierowcy nie muszą uważać na zmiany w ograniczeniu prędkości, gdyż na tym odcinku obowiązuje standardowy limit 140 km/h.

Według zapewnień Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, odcinkowe pomiary prędkości w nowych lokalizacjach powinny zostać uruchomione do końca 2023 roku. Część z nich już działa, jednak trudno spekulować, kiedy to nastąpi w przypadku żółtych kamer na A2 pod Koninem. Montaż tych urządzeń rozpoczął się już we wrześniu bieżącego roku, a ich uruchomienie nastąpi po przejściu niezbędnych testów i procesów legalizacyjnych. Niewykluczone, że faktycznie stanie się to jeszcze w grudniu 2023 roku.

Redakcja poleca:

Odcinkowy pomiar prędkości – aktualna lista lokalizacji

Jaki jest mandat za przekroczenie prędkości na odcinkowym pomiarze prędkości?

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji