NowościAktualnościNowy fotoradar. Już wystawia mandaty. I to kilka na raz!

Nowy fotoradar. Już wystawia mandaty. I to kilka na raz!

Polska sieć fotoradarów stale się rozrasta, a do tego jest uzbrajana w coraz skuteczniejsze urządzenia. Wielofunkcyjny radar Mesta Fusion RN łowi piratów drogowych.

ITD poinformowało, że od kilku dni w Kielcach przy ul. Krakowskiej działa już nowy fotoradar. Ograniczenie prędkości w tym miejscu wynosi 70 km/h dla samochodów osobowych i motocykli, a 50 km/h dla pojazdów ciężarowych.

Nowo uruchomiony fotoradar to Mesta Fusion RN – najnowocześniejszym sprzęt monitorujący, jaki jest ustawiany przy polskich drogach. Wykonuje on zdjęcia znacznie lepszej jakości zdjęcia od dotychczas stosowanego i automatycznie rozpoznaje tablice rejestracyjne.

Do tego Mesta Fusion RN automatyczne odróżnia auta ciężarowe od osobowych (dzięki czemu może dokumentować np. naruszenia zakazu jazdy). Sprzęt jest w stanie monitorować do 32 samochodów na 8 pasach ruchu. Poza przekroczeniami prędkości może udokumentować przypadki jazdy pod prąd, pasem awaryjnym, bus-pasem, po chodniku, na zderzaku, przejazd na czerwonym świetle oraz zawracanie i skręcanie w nieprawidłowy sposób.

Redakcja poleca: Odcinkowe pomiary prędkości – aktualna lista lokalizacji (2024)

Warto dodać, że fotoradar nie przypadł do gustu zmotoryzowanym. Już w pierwszych godzinach działania jego obiektywy zostały zaklejone wlepkami.

Zdjęcie: GITD/CANARD

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji