NowościAktualnościNowy Citroen C4 na zdjęciach. Dostępny także w wersji elektrycznej

Nowy Citroen C4 na zdjęciach. Dostępny także w wersji elektrycznej

Francuski producent zaprezentował nowego Citroena C4. Ten kompaktowy model przypomina crossovera w stylu coupe i będzie oferowany także w wersji elektrycznej.

Citroen słynie z produkcji awangardowych samochodów. Nie inaczej jest w przypadku najnowszego modelu tego francuskiego producenta. Pokazany właśnie Citroen C4 jest opisywany jako kompaktowy hatchback, jednak podniesione nadwozie z opadającą linią dachu kojarzy się raczej z SUV-ami w stylu coupe. Nowy model powstał na płycie podłogowej CMP i podobnie jak inne nowości z grupy PSA będzie dostępny w trzech wariantach napędu: benzynowym, wysokoprężnym i elektrycznym.

Nowy Citroen C4

Ważnym elementem dziedzictwa francuskiej marki jest komfort, dlatego przy projektowaniu C4 wykorzystano wszystkie zalety programu Citroen Advanced Comfort. W praktyce oznacza to zastosowanie wielu funkcjonalnych rozwiązań we wnętrzu auta oraz zawieszenia z progresywnymi ogranicznikami hydraulicznymi, które znamy już z C5 Aircross.

Nowy Citroen C4

Zaprezentowany model jest przez producenta określany jako godny spadkobierca odważnych linii kompaktowych samochodów Citroena, w tym nieco zapomnianego obecnie GS, który świętuje 50. rocznicę powstania. Więcej szczegółów na temat nowych Citroenów C4 oraz e-C4 poznamy już 30 czerwca.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji