NowościAktualnościNowa Skoda Kodiaq 2024 – kolejne szczegóły i zdjęcia

Nowa Skoda Kodiaq 2024 – kolejne szczegóły i zdjęcia

Skoda rozpoczęła adaptację linii montażowej modelu Kodiaq nowej generacji. Powstały już auta pilotażowe, a produkcja seryjna rozpocznie się w przyszłym roku. Oferujący do siedmiu miejsc SUV będzie dostępny również w wersji hybrydowej typu plug-in.

Nowa generacja Kodiaqa, podobnie jak poprzedniczka, będzie produkowana w fabryce w Kvasinach w Czechach – na tej samej linii montażowej, co modele Karoq i Superb iV. Superb nowej generacji zacznie zjeżdżać z linii produkcyjnej w Bratysławie na początku 2024 roku, uwalniając w ten sposób moce produkcyjne dla około 150 000 dodatkowych sztuk popularnych SUV-ów Kodiaq i Karoq rocznie.

Aby uwzględnić również przyszłe wymagania, Skoda zainwestuje około 12 milionów euro w przebudowę linii produkcyjnej, przy czym została już ona przygotowana do produkcji Kodiaqa iV, czyli z hybrydowym układem napędowym typu plug-in. Inwestycje obejmują integrację istniejących technologii, takich jak manipulatory, montaż podwozia i przenośniki, a także modyfikację robotów. Każdego dnia z linii montażowej powinno zjeżdżać do 410 egzemplarzy modelu Kodiaq drugiej generacji.

Skoda Kodiaq 2024 nadwozie
Skoda Kodiaq 2024 – próbne nadwozie

Przygotowania do produkcji Skody Kodiaq drugiej generacji idą pełną parą. Jak zwykle wykorzystujemy istniejącą infrastrukturę, jednocześnie sprytnie integrując nowe technologie. Kompleksowe dostosowanie i dalsze zabezpieczenie linii montażowej, która nadal działa, jest bardzo wymagającym zadaniem zarówno pod względem technicznym, jak i logistycznym. Jednocześnie z powodzeniem dokonaliśmy redystrybucji i optymalizacji produkcji naszych modeli, dzięki czemu byliśmy w stanie uwolnić dodatkowe moce produkcyjne – Michael Oeljeklaus, członek zarządu Škoda Auto ds. produkcji i logistyki.

Ponad 800 000 wyprodukowanych egzemplarzy

Skoda zaprezentuje drugą generację modelu Kodiaq jesienią tego roku, a premiera rynkowa nastąpi w 2024 roku. Producent chce przenieść swojego największego SUV-a na nowy poziom zarówno pod względem bezpieczeństwa, technologii jak i wszechstronności.

Od globalnej premiery we wrześniu 2016 roku Skoda wyprodukowała ponad 800 000 egzemplarzy modelu Kodiaq w swoich fabrykach w Czechach, Ukrainie, Chinach, Indiach i – do początku 2022 roku – także w Rosji. Największy SUV zachwycił zarówno klientów, jak i dziennikarzy magazynów branżowych – ponad 40 międzynarodowych nagród świadczy o jego wyjątkowych właściwościach i niezwykłej popularności na światowych rynkach.

Skoda Kodiaq 2023
Kodiaq niebawem doczeka się nowej generacji, ale obecna wciąż sprzedaje się nieźle.
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji