NowościAktualnościNowa Skoda Kodiaq 2024 – kolejne szczegóły i zdjęcia

Nowa Skoda Kodiaq 2024 – kolejne szczegóły i zdjęcia

Skoda rozpoczęła adaptację linii montażowej modelu Kodiaq nowej generacji. Powstały już auta pilotażowe, a produkcja seryjna rozpocznie się w przyszłym roku. Oferujący do siedmiu miejsc SUV będzie dostępny również w wersji hybrydowej typu plug-in.

Nowa generacja Kodiaqa, podobnie jak poprzedniczka, będzie produkowana w fabryce w Kvasinach w Czechach – na tej samej linii montażowej, co modele Karoq i Superb iV. Superb nowej generacji zacznie zjeżdżać z linii produkcyjnej w Bratysławie na początku 2024 roku, uwalniając w ten sposób moce produkcyjne dla około 150 000 dodatkowych sztuk popularnych SUV-ów Kodiaq i Karoq rocznie.

Aby uwzględnić również przyszłe wymagania, Skoda zainwestuje około 12 milionów euro w przebudowę linii produkcyjnej, przy czym została już ona przygotowana do produkcji Kodiaqa iV, czyli z hybrydowym układem napędowym typu plug-in. Inwestycje obejmują integrację istniejących technologii, takich jak manipulatory, montaż podwozia i przenośniki, a także modyfikację robotów. Każdego dnia z linii montażowej powinno zjeżdżać do 410 egzemplarzy modelu Kodiaq drugiej generacji.

Skoda Kodiaq 2024 nadwozie
Skoda Kodiaq 2024 – próbne nadwozie

Przygotowania do produkcji Skody Kodiaq drugiej generacji idą pełną parą. Jak zwykle wykorzystujemy istniejącą infrastrukturę, jednocześnie sprytnie integrując nowe technologie. Kompleksowe dostosowanie i dalsze zabezpieczenie linii montażowej, która nadal działa, jest bardzo wymagającym zadaniem zarówno pod względem technicznym, jak i logistycznym. Jednocześnie z powodzeniem dokonaliśmy redystrybucji i optymalizacji produkcji naszych modeli, dzięki czemu byliśmy w stanie uwolnić dodatkowe moce produkcyjne – Michael Oeljeklaus, członek zarządu Škoda Auto ds. produkcji i logistyki.

Ponad 800 000 wyprodukowanych egzemplarzy

Skoda zaprezentuje drugą generację modelu Kodiaq jesienią tego roku, a premiera rynkowa nastąpi w 2024 roku. Producent chce przenieść swojego największego SUV-a na nowy poziom zarówno pod względem bezpieczeństwa, technologii jak i wszechstronności.

Od globalnej premiery we wrześniu 2016 roku Skoda wyprodukowała ponad 800 000 egzemplarzy modelu Kodiaq w swoich fabrykach w Czechach, Ukrainie, Chinach, Indiach i – do początku 2022 roku – także w Rosji. Największy SUV zachwycił zarówno klientów, jak i dziennikarzy magazynów branżowych – ponad 40 międzynarodowych nagród świadczy o jego wyjątkowych właściwościach i niezwykłej popularności na światowych rynkach.

Skoda Kodiaq 2023
Kodiaq niebawem doczeka się nowej generacji, ale obecna wciąż sprzedaje się nieźle.
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji